Gutron

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Gutron jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o działaniu stymulującym receptory a, w następstwie czego podwyższa ciśnienie krwi. Długotrwałe podwyższa ciśnienie tętnicze i zapobiega zastojowi krwi w układzie żylnym. Stosowany jest we wszystkich rodzajach niedociśnienia. Powszechnie uważa się, że leki podwyższające ciśnienie są praktycznie zbędne w lecznictwie.

Niedociśnienie tętnicze, zwłaszcza w przebiegu zespołu ortostatycznego (spadek ciśnienia tętniczego po przyjęciu pozycji siedzącej lub stojącej przejawiający się zawrotami głowy, szumem w uszach obniżeniem sprawności fizycznej i umysłowej, czasami – omdleniem); niedociśnienie tętnicze związane z leczeniem preparatami obniżającymi ciśnienie; zaburzenia związane z nadwrażliwością na zmiany warunków atmosferycznych.
Nadczynność tarczycy; nadciśnienie tętnicze; guz chromochłonny nadnerczy (feochromocytoma); jaskra z wąskim kątem przesączania; łagodny rozrost stercza, zwłaszcza połączony z zaburzeniami w oddawaniu moczu. Szczególna ostrożność w zaburzeniach rytmu serca (arytmiach) i niewydolności serca.
brak danych
Ściśle indywidualne; zazwyczaj początkowo stosuje się dawki niskie (1 do 2 x na dobę po – tabletki); przy braku efektów – możliwe stopniowe zwiększanie dawki do 3 x na dobę po 1 tabletce (maksymalna dawka dobowa – 3 x na dobę po 2 tabletki). Zmiany dawkowania powinien dokonywać lekarz.
Cena: od 10 do 20 zł.
20 tabletek, 1 tabletka zawiera 2,5 mg midodryny.
Znajduje się na liście substancji dopingujących MKOl (niektóre dyscypliny sportu). Lek działa długotrwale! Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku przed operacjami i zabiegami stomatolo­gicznymi.
Działania niepożądane
Najczęściej występuje objaw gęsiej skórki (na skutek skurczu mięśni przywłoś­nych) z uczuciem zimna i dreszczami, ewentualnie zaczerwienieniem skóry. Mogą wystąpić także nudności, uczucie suchości w jamie ustnej, pieczenie w dołku podsercowym, wolne bicie serca, niepokój ruchowy i zwiększenie częstości lub bolesność w czasie oddawania moczu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Gutron a alkohol

Gutron u osób starszych(65 lat i więcej)
Gutron dla dzieci(do 18 lat)
Gutron w ciąży
Gutron a karmienie piersią
Gutron a prowadzenie pojazdów
Gutron refundacja

Gutron cena i opakowania

Gutron Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania