Halidor

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Halidor jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o silnym działaniu miolitycznym i spazmolitycznym, w wyniku czego wykazuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne(szczególnie na naczynia mózgowe i kończyn) i hamujące zlepianie się płytek krwi (antyagregacyjne); lek słabo obniża ciśnienie tętnicze. Preparat stosowany jest w leczeniu zaburzeń krążenia mózgowego (stany poudarowe, miażdżyca naczyń krwionośnych) i w stanach skurczowych tętnic kończyn.

Zaburzenia krążenia mózgowego; pomocniczo w miażdżycy naczyń kończyn dolnych i naczyniowych zmianach w przebiegu cukrzycy (angiopatia cukrzycowa).
Padaczka, zaburzenia przewodnictwa w obrębie serca (bloki serca) i zaburzenia rytmu serca; skłonność do spadków ciśnienia i omdleń (hipotonia ortostatyczna), ciężka niewydolność nerek lub wątroby, łagodny rozrost stercza.
Lek wzmaga działanie środków znieczulających i uspokajających. Nie stosować jednocześnie z pentoksyfiliną (pentoxifylline), heparyną, lekami przeciwdrgawkowymi; bencyklan nasila działanie leków obniżających ciśnienie, przeciwarytmicznych, uspokajających i doustnych leków przeciwzakrzepowych. Przy jednoczesnym stosowaniu z lekami moczopędnymi z grupy diuretyków tiazydowych (hydrochlorothiazide) i pętlowych (furosemide) może dochodzić do spadku stężenia potasu we krwi (hipokaliemia).
Początkowo: 3 do 4 x na dobę po 100 mg (maksymalnie 3 x na dobę po 200 mg). Po 3-4 tygodniach dawkę można obniżyć do podtrzymującej: 2 x na dobę po 100 mg.
Cena od 20 do 30 zł.
20 tabletek, 50 tabletka lub 200 tabletka, 1 tabl. zawiera 100 mg bencyklanu.
Działania niepożądane
Zaburzenia gastryczne, zaburzenia snu, bóle i zawroty głowy, niepokój.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Halidor a alkohol

Halidor u osób starszych(65 lat i więcej)
Halidor dla dzieci(do 18 lat)
Halidor w ciąży
Halidor a karmienie piersią
Halidor a prowadzenie pojazdów
Halidor refundacja

Halidor cena i opakowania

Halidor Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Halidor

  1. konkin

    Od 2013 r. przyjmuję halidor na rozszerzenie tętnic kończyn dolnych i od samego początku z pozytywnym skutkiem – mam 69 lat i zablokowaną całkowicie tętnicę w jednej nodze – żyje ona z powstałego krążenia obocznego .
    W związku z zasłyszanymi sporami lekarzy na temat stosowania tego leku wyjaśniam , że próba odstawienia tego leku skraca mi drogę chromania przystankowego . Przyjmowanie tego leku w ilości 2 x dziennie po dwie tabletki oraz leku polfilin w ilości 2 x dziennie po jednej tabletce i leku vessel due f 2x dziennie po jednej tabletce pozwala mi na normalne spacery .

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania