Hascovir control

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Opryszczka wargowa jest zakaźną, nawracającą chorobą powodowaną przez wirusa HSV-1 z rodziny Herpes. Objawia się niewielkimi pęcherzykami w okolicach ust, które z czasem wysychają i przekształcają się w strupki. Wystąpienie pęcherzyków jest zwykle poprzedzone swędzeniem i wtedy najlepiej rozpocząć kurację, czy to zewnętrzną (najczęściej kremy i maści z acyklowirem) lub wewnętrzną (tabletki z acyklowirem). Po pierwszej infekcji wirus opryszczki zwykle osadza się w nerwach i bytuje w nich do końca życia ujawniając się w okresach zmniejszonej odporności. Szansę na usunięcie wirusa dają jedynie doustne tabletki z substancją przeciwwirusową.
Acyklowir działa poprzez blokowanie syntezy materiału genetycznego (DNA) wirusa. Ma bardzo podobną strukturę do guanozyny. Guanozyna występująca naturalnie w organizmie jest niezbędna do replikacji DNA i tym samym podziału komórki. Wirus opryszczki wnikając do jądra komórki wykorzystuje guanozynę do swojej replikacji (namnażania). Dzięki podobieństwu do guanozyny acyklowir jest zamiennie pobierany przez wirusa opryszczki. W tym momencie, dzięki budowie cząsteczki acyklowiru, replikacja zostaje zahamowana i wirus nie może się powielić. Ważnym jest, że acyklowir jest znacznie „chętniej” pobierany przez wirusa niż przez normalne dzielące się komórki organizmu. Dzięki temu nie jest on szkodliwy dla człowieka.
Hascovir control niedawno uzyskał status leku bez recepty i jest pierwszym lekiem zawierającym acyklowir wydawanym bez zalecenia lekarza. Mimo to należy go stosować jedynie kiedy opryszczka ma charakter przewlekły i nawracający. Aby uniknąć ewentualnych działań niepożądanych leku należy go stosować zgodnie ze wskazaniami (do 1g dziennie) i popijać dużą ilością wody. Lek stanowi bardzo dobrą alternatywę dla maści przeciw opryszczce, które działają jedynie wysuszająco na pęcherze, a nie niszczą obecnych już w organizmie wirusów.

Leczenie nawrotowej opryszczki warg i twarzy u dorosłych.
Uczulenie lub nadwrażliwość na acyklowir, walacyklowir lub substancje pomocnicze zawarte w leku, niewydolność nerek.
Nie zaobserwowano interakcji o znaczeniu klinicznym.
Należy przyjmować 1 tabletkę 5x dziennie (co 4 h, z przerwą nocną) przez 5 dni.
Hascovir Control 30tabl. cena od 13,46
1 tabletka zawiera 200 mg acyklowiru.
Tabletki należy popijać dużą ilością wody aby zminimalizować ryzyko podrażnienia nerek.
Działania niepożądane
Najczęściej pojawiają się zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty), rzadziej objawy alergiczne, zawroty głowy, omamy, bardzo rzadko uszkodzenia nerek.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Hascovir a alkohol

Hascovir u osób starszych(65 lat i więcej)
Hascovir dla dzieci(do 18 lat)
Hascovir w ciąży
Hascovir a karmienie piersią
Hascovir a prowadzenie pojazdów
Hascovir refundacja

Hascovir cena i opakowania

Hascovir Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania