Hascovir pro krem

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Herpex
Tribiotic
Stoperan kapsułki
Rutinoscorbin
Oprin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Hascovir pro krem bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera acyklowir – przeciwwirusową pochodną guanidyny, która przekształcana jest przez kinazy wirusów do trifosforanu acyklowiru, co inaktywuje ich polimerazy DNA, wskutek czego uniemożliwia im dalszy rozwój. Acyklowir używany jest w leczeniu opryszczki, ospy wietrznej oraz półpaśca; jako jeden z najważniejszych leków potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki medycznej według WHO i zarazem pochodna kwasu nukleinowego posiada dość niską biodostępność (ok. 15-30%), dlatego preferowaną metodą jego stosowania jest aplikacja miejscowa lub podanie dożylne. Czas połowicznego rozpadu acyklowiru wynosi u dorosłych mniej więcej 3 godziny, z tego też względu jest on chętniej wypisywany przez lekarzy, ponieważ szkodliwe metabolity są usuwane szybciej, niż w przypadku innych leków przeciwwirusowych.

Opryszczka pospolita, opryszczkowe zapalenie narządów płciowych, ospa wietrzna, półpasiec.
Acyklowiru nie powinny przyjmować osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na pochodne guanidyny, z niewydolnością nerek, w podeszłym wieku, odwodnione (acyklowir może prowadzić do nadmiernego wydalania wody), z zaburzeniami neurologicznymi oraz elektrolitowymi, zaburzeniami pracy wątroby.
Acyklowiru nie należy stosować równocześnie z emtrycytabiną, tenofowirem, nelfinawirem, pemetreksedem, rotinawirem, fosfenytoiną, klofarabiną, meperydyną, solami litu, entekawirem oraz niektórymi antybiotykami (np. cyklosporyną).
Niewielką ilość kremu nanosić na chorobowo zmienione miejsce 5 razy dziennie (co 4 godziny) przez 5 dni, lub 10 dni w przypadku cięższych chorób.
13,21 zł (100%)
1 g kremu zawiera 50 mg acyklowiru; 5 g kremu w tubce.
Działania niepożądane
Podczas stosowania acyklowiru mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból brzucha, skąpomocz, zwiększone pragnienie, utrata apetytu, nudności, wymioty, zmęczenie, słabość kończyn, czarne stolce, krew w kale, dreszcze, gorączka, suchość gardła, konfuzja, konwulsje (drgawki), halucynacje, zaczerwienienie w miejscu aplikacji/zaczerwienienie skóry, zamazany widok, zaburzenia widzenia, kaszel, zawroty głowy, szybkie bicie serca, poddenerwowanie, irytacja, zmiany charakteru, bladość powłok skórnych, pobudzenie, żółtaczka. W przypadku stosowania acyklowiru u osób z niewydolnością nerek i wątroby może dojść do wystąpienia tzw. „zespół Cotarda”, objawiającego się przekonaniem, że osoba używająca acyklowir jest martwa albo że jej organy wewnętrzne ulegają dekompozycji. W takim przypadku należy jak najszybciej przerwać leczenie acyklowirem i udać się do lekarza.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Hascovir a alkohol

Hascovir u osób starszych(65 lat i więcej)
Hascovir dla dzieci(do 18 lat)
Hascovir w ciąży
Hascovir a karmienie piersią
Hascovir a prowadzenie pojazdów
Hascovir a grejpfrut
Hascovir a słońce i solarium ☼
Hascovir refundacja

Hascovir cena i opakowania

Hascovir Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania