HC 45 krem

Działanie leku i ulotka

Stosunkowo słabe, miejscowe, przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe; lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów.

Ostre stany zapalne skóry pochodzenia uczuleniowego; stany po ukąszeniu owadów; skórne odczyny polekowe; łojotokowe zapalenie skóry; oparzenia skóry I i II stopnia; rumień wielopostaciowy; niektóre postacie łuszczycy skóry.
Bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (m.in. ospa wietrzna; półpasiec) zakażenia skóry; gruźlica skóry; trądzik różowaty; trądzik pospolity; okołoustne zapalenia skóry; zmiany nowotworowe skóry; wyprysk pieluszkowy.
nie znaleziono
Początkowo smarować 1-3 razy na dobę; po uzyskaniu poprawy: 2-3 razy w tygodniu; długość leczenia nie powinna przekraczać 14-21 dni.
cena do 5 zł
15 g 1% kremu z hydrokortyzonem.,
UWAGI: w przypadku długotrwałego stosowania hydrokortyzonu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza u dzieci, nie można wykluczyć pojawienia się działań niepożądanych występujących przy podawaniu leków z grupy glikokortykosteroidów, aczkolwiek prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest bardzo niewielkie w porównaniu z glikokortykosteroidami o silnym i bardzo silnym działaniu – patrz CLOBEDERM.

Dowiedz się więcej o składzie: .

HC a alkohol

HC u osób starszych(65 lat i więcej)
HC dla dzieci(do 18 lat)
HC w ciąży
HC a karmienie piersią
HC a prowadzenie pojazdów
HC refundacja

HC cena i opakowania

HC Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania