Hederasal

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Hedelix

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Hederasal bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Hederasal to lek zawierający wyciąg z liści bluszczu Hederae helicis folii extractum siccum, zawarte w bluszczu związki czynne (w tym saponiny triterpenowe) wykazują działanie antybakteryjne, wykrztuśne, rozkurczające mięśnie gładkie oskrzeli, a także rozrzedzają gęstą wydzielinę w gardle, krtani i oskrzelach. Syrop Hederasal nie hamuje odruchu kaszlowego, ale łagodzi jego przebieg i mniejsza częstotliwość.

Syrop Hederasal stosuje się w stanach zapalnych oskrzeli i górnych dróg oddechowych oraz w kaszlu z utrudnionym odkrztuszaniem gęstej wydzieliny  w celu zmniejszenia częstotliwości ataków kaszlu oraz złagodzeniu odruchu kaszlowego.
Leku nie należy stosować przy nadwrażliwości na substancje czynna lub substancje pomocnicze.
Lek nie wykazuje żadnych istotnych interakcji.
Dzieci 0-1 lat: dawkowanie ustala lekarz; 1-5 lat: 2-3 razy dziennie 2,5 ml (pół łyżeczki do herbaty); dzieci 6-12 lat: 2 razy 5 ml (łyżeczka do herbaty), dorośli: 3-4 razy dziennie po 5 ml. Dawkowanie u dzieci poniżej 5 lat należy skonsultować z lekarzem.
14-17 zł
Suchy wyciąg z liści bluszczu (430,55 mg/100 g syropu), sorbinian potasu, olejek anyżowy, sorbitol 70%, glikol propylenowy, woda oczyszczona.
Syrop może być stosowany przez cukrzyków (nie zawiera sacharozy).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Hederasal a alkohol

Hederasal u osób starszych(65 lat i więcej)
Hederasal dla dzieci(do 18 lat)
Hederasal w ciąży
Hederasal a karmienie piersią
Hederasal a prowadzenie pojazdów
Hederasal refundacja

Hederasal cena i opakowania

Hederasal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Hederasal uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Hederasal

 1. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na kaszel. Hederasal brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 2,5 ml(mililitrów). Uważam że jest dobry dla niemowląt.Podawałam go mojemu synkowi 6 miesięcznemu po konsultacji z lekarzem i uważam że z dobrym rezultatem, nie zawiera cukru, jest ziołowym lekarstwem a dziecku kaszel złagodził. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Hederasal w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 23 letnią kobietą chorującą na kaszel. Hederasal brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Syrop nie jest taki rewelacyjny jak by się wydawało, Cena do pojemności też dość spora. Ja bym nie kupiła już tego syropu akurat. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Hederasal w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania