Helicid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Alugastrin
Rennie Antacidum
Gaviscon

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Helicid jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Omeprazol jest lekiem bardzo silnie hamującym wydzielanie kwasu solnego i soku żołądkowego. Razem z innymi lekami stosuje się go w leczeniu zakażeń drobnoustrojem Helicobacter pylori, który jest uznawany za przyczynę nawrotów choroby wrzodowej.

Jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka, szczególnie wrzodów o dużych rozmiarach lub opornych na inne leki przeciwwrzodowe, zespołu Zollingera-Ellisona, zapalenia przełyku o ciężkim przebiegu.
Nowotwory żołądka, dyspepsja na tle nerwowym, ciąża, hipowitaminoza B12, hipomagnezemia, wiek poniżej 1 roku życia.
Preparat może upośledzać lub nasilać wchłanianie i działanie wielu leków. W każdym przypadku przyjmowania innych leków należy zasięgnąć opinii lekarza, czy można je stosować razem.
Kapsułki należy połykać w całości, popijając małą ilością wody. Zaleca się przyjmowanie leku raz dziennie rano. Palenie papierosów zmniejsza skuteczność leczenia. Nagłe przerwanie stosowania leku może gwałtownie nasilić dolegliwości związane z chorobą wrzodową. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć możliwość występowania choroby nowotworowej żołądka – omeprazol może tłumić objawy choroby i opóźnić jej rozpoznanie.
a) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 28 mg w opakowaniu – 20,42 zł (100%) lub 13,75 zł (refundacja); b) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 14 sztuk w opakowaniu – 10,41 zł (100%) lub 7,08 zł (refundacja); c) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 28 sztuk w opakowaniu – 20,65 zł (100%) lub 13,98 zł (refundacja); d) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 90 sztuk – 48,79 zł (100%) lub 27,34 zł (refundacja)
14 kaps. lub 28 kaps., 1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg omeprazolu.
Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć możliwość nowotworu układu pokarmowego.
Działania niepożądane
Może powodować biegunkę, nudności, wzdęcia, suchość w jamie ustnej, bóle i zawroty głowy, wysypkę skórną, nadwrażliwość na promienie słoneczne. Rzadko występują zaburzenia słuchu i równowagi, zaburzenia widzenia, zaburzenia rytmu serca, bóle stawowo-mięśniowe. Lek sprzyja wystąpieniu drożdżakowatego zakażenia jamy ustnej i przewodu pokarmowego.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Helicid a alkohol

Helicid u osób starszych(65 lat i więcej)
Helicid dla dzieci(do 18 lat)
Helicid w ciąży
Helicid a karmienie piersią
Helicid a prowadzenie pojazdów
Helicid a antykoncepcja
Helicid refundacja

Helicid cena i opakowania

Helicid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Helicid uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Helicid

 1. merol

  Zdecydowanie pomaga na refluks, ale u mnie powoduje często występujace biegunki i ciagle odnawiajace się afty w jamie ustnej. Cena PEŁNO ODPŁATNA I mało przystępna dla biorących go stale. Powinien być refundowany dla wrzodowców.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonimowo

  Lek może i pomaga wyeliminować dolegliwości związane z problemy refluksu itp. Ale u mnie wywołał nie miłe skutki uboczne tj. suchość jamy ustnej i grzybiczego zapalenia jamy ustnej i gardła, z którym ciężko jest mi się uporać.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania