Helicid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Alugastrin
Rennie Antacidum
Gaviscon

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Helicid jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Omeprazol jest lekiem bardzo silnie hamującym wydzielanie kwasu solnego i soku żołądkowego. Razem z innymi lekami stosuje się go w leczeniu zakażeń drobnoustrojem Helicobacter pylori, który jest uznawany za przyczynę nawrotów choroby wrzodowej.

Jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka, szczególnie wrzodów o dużych rozmiarach lub opornych na inne leki przeciwwrzodowe, zespołu Zollingera-Ellisona, zapalenia przełyku o ciężkim przebiegu.
Nowotwory żołądka, dyspepsja na tle nerwowym, ciąża, hipowitaminoza B12, hipomagnezemia, wiek poniżej 1 roku życia.
Preparat może upośledzać lub nasilać wchłanianie i działanie wielu leków. W każdym przypadku przyjmowania innych leków należy zasięgnąć opinii lekarza, czy można je stosować razem.
Kapsułki należy połykać w całości, popijając małą ilością wody. Zaleca się przyjmowanie leku raz dziennie rano. Palenie papierosów zmniejsza skuteczność leczenia. Nagłe przerwanie stosowania leku może gwałtownie nasilić dolegliwości związane z chorobą wrzodową. Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć możliwość występowania choroby nowotworowej żołądka – omeprazol może tłumić objawy choroby i opóźnić jej rozpoznanie.
a) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 28 mg w opakowaniu – 20,42 zł (100%) lub 13,75 zł (refundacja); b) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 14 sztuk w opakowaniu – 10,41 zł (100%) lub 7,08 zł (refundacja); c) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 28 sztuk w opakowaniu – 20,65 zł (100%) lub 13,98 zł (refundacja); d) kapsułki dojelitowe po 20 mg; 90 sztuk – 48,79 zł (100%) lub 27,34 zł (refundacja)
14 kaps. lub 28 kaps., 1 kaps. zawiera 10 mg lub 20 mg omeprazolu.
Przed rozpoczęciem leczenia należy wykluczyć możliwość nowotworu układu pokarmowego.
Działania niepożądane
Może powodować biegunkę, nudności, wzdęcia, suchość w jamie ustnej, bóle i zawroty głowy, wysypkę skórną, nadwrażliwość na promienie słoneczne. Rzadko występują zaburzenia słuchu i równowagi, zaburzenia widzenia, zaburzenia rytmu serca, bóle stawowo-mięśniowe. Lek sprzyja wystąpieniu drożdżakowatego zakażenia jamy ustnej i przewodu pokarmowego.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Helicid a alkohol

Helicid u osób starszych(65 lat i więcej)
Helicid dla dzieci(do 18 lat)
Helicid w ciąży
Helicid a karmienie piersią
Helicid a prowadzenie pojazdów
Helicid a antykoncepcja
Helicid refundacja

Helicid cena i opakowania

Helicid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Helicid uzyskał ocenę 2.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.9/5 (3 opinie pacjentów)6 komentarzy Helicid

 1. Renia

  Nie polecam, za dużo skutków ubocznych, nie można normalnie funckjonować po tym.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. len

  Wszystkim, którzy muszą chronić żołądek bo biorą inne leki lub mają nadkwaśność i zgagę, polecam gotowane kilka minut (im dłużej tym bardziej gęste) SIEMIĘ LNIANE niemielone, szklanka rano i wieczorem albo częściej jeśli potrzeba.ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. Mąż brał przez 2 lata tabletki z diclofenakiem bez żadnych osłon, pił tylko siemię i wszystko z żołądkiem w porządku.Osłonowe leki można stosować tylko przez krótki okres czasu.

  Odpowiedz
 3. Rajmund

  Biorę po raz pierwszy, żadnych skutków ubocznych a od kilku lat dokuczała mi nadkwasota. Za 14sztuk mniej niż 7zl… Za komfort życia bez zgagi, myślę że to naprawdę niedrogo. Nie wiem jak będzie po tym leku, ale moja pani dr zaleciła dietę śródziemnomorska więc skoro lek fajnie pomaga to i w tą dietę „wskoczę”.
  Pozdrawiam, Rajmund, Wrocław

  Odpowiedz
 4. merol

  Zdecydowanie pomaga na refluks, ale u mnie powoduje często występujace biegunki i ciagle odnawiajace się afty w jamie ustnej. Cena PEŁNO ODPŁATNA I mało przystępna dla biorących go stale. Powinien być refundowany dla wrzodowców.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonimowo

  Lek może i pomaga wyeliminować dolegliwości związane z problemy refluksu itp. Ale u mnie wywołał nie miłe skutki uboczne tj. suchość jamy ustnej i grzybiczego zapalenia jamy ustnej i gardła, z którym ciężko jest mi się uporać.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • Lena

   Nie polecam!! Zamieniłam leki osłonowe na SIEMIĘ LNIANE, niemielone, gotowane parę minut.REWELACJA! ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH !!

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania