Heminevrin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o działaniu silnym i krótkotrwale nasennym (ułatwia zasypianie), uspokajającym i przeciwdrgawkowym. Klometiazol stosuje się bezsenności, w stanach niepokoju, w majaczeniu alkoholowym.

Stany ostrego pobudzenia i niepokoju (m.in. majaczenie alkoholowe, ostre stany odstawienia alkoholu, czyli abstynencji u chorych uzależnionych od alkoholu, stany splątania, niepokoju, pobudzenia w wieku podeszłym); zaburzenia snu (także w wieku podeszłym).
Ostre zatrucia lekami nasennymi i uspokajającymi; ostra i przewlekła niewydolność oddechowa; szczególna ostrożność w uszkodzeniu nerek lub wątroby. Ciąża i okres karmienia piersią, nadwrażliwość na lek.
Nasila działanie leków nasennych, uspokajających, alkoholu; łączne stosowanie z propranololem może spowodować znaczne zwolnienie czynności serca. Połączenie leku z alkoholem może doprowadzić do ciężkiej depresji oddechowej.
Choroba alkoholowa: ściśle indywidualne w zależności od wskazań – możliwa duża rozpiętość dawki. Dawkowanie w ostrym zespole abstynencyjnym może być znacznie wyższe, a leczenie nie dłuższe niż 10 dni. Zaburzenia snu: 1-3 kapsułki bezpośrednio przed snem. Jako lek uspokajający: 3 razy na dobę po 1 kapsułce.
Cena od 50 do 100 zł.
20 kaps. lub 100 kaps., 1 kaps. zawiera 300 mg klometiazolu.
W trakcie przyjmowania leku nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani pić alkoholu. Charakterystycznym dla klometiazolu objawem niepożądanym jest uczucie zatkania nosa oraz kichanie. Długość leczenia nie powinna przekraczać 10-14 dni – lek dość często może wywoływać uzależnienie przejawiające się tendencją do samowolnego zwiększania dawkowania i kojarzenia z innymi lekami psychotropowymi oraz substancjami psychoaktywnymi i alkoholem, toteż należy zachować szczególną ostrożność w stosowaniu go u pacjentów wykazujących skłonność do lekozależności. Lek powinien być odstawiany stopniowo.
Działania niepożądane
Czasami może wystąpić podrażnienie i obrzęk błony śluzowej nosa z uczuciem blokady nosa i katarem, rzadziej podrażnienie gardła i spojówek, łzawienie. Niekiedy występuje pokrzywka i zaczerwienienie skóry, nudności i bóle brzucha. U osób podatnych może wywołać uzależnienie.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Heminevrin a alkohol

Heminevrin u osób starszych(65 lat i więcej)
Heminevrin dla dzieci(do 18 lat)
Heminevrin w ciąży
Heminevrin a karmienie piersią
Heminevrin a prowadzenie pojazdów
Heminevrin refundacja

Heminevrin cena i opakowania

Heminevrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Heminevrin uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (3 opinie pacjentów)5 komentarzy Heminevrin

 1. bet

  biore ten lek od 4 dni do 3 w nocy nie moge spać a jak zasnę to miewam czy mory i potrafie sie śmiać jakbym był po trawce i cały czas ma wrażenie koło mnie ktoś siedzi i dodatkowo nakręca mnie w śmiecz!

  Odpowiedz
 2. krzys

  Lek w tym momecie tylko na indywidualne zamowienie. Odstraszajaca cena, np w moim miescie w zaleznosci od apteki 115 do 140zl. za op. (100szt). Skutecznosc ok. Ale „skurczybyk” strasznie uzaleznia, wiecej jak Clonazepam, ktory bralem prawie 20 lat. Nie polecam niepotrzebnie uzywac !!!!!!!!!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 35 letnim mężczyzną chorującym na alkoholizm. Heminevrin dopiero zaczynam stosować, kilka razy w miesiącu. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 300 mg(miligram). Dziala na mnie podobnie jak amfetamina
  zazywam go sporadycznie zeby sie tylko wyluzowac ale trzeba ostroznie bo raczej uzaleznia. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Heminevrin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania