Hemorectal

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Hemorol czopki
Procto-Hemolan
Aesculan maść
DIH

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Hemorectal bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Hemorectal wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przyspieszające gojenie i ściągające. Zawarty weń kwas borowy, zupełnie niczym inny składnik preparatu – zasadowy gallusan bizmutu, posiada właściwości antyseptyczne: używany jest w przypadku oparzeń, zakażeń pochwy, trądziku oraz zarażenia organizmu bakteriami ze szczepu candida, zaś tlenek bizmutu i oksyjodogalusan bizmutawy potęgują te właściwości. Balsam peruwiański – poza przyjemnym zapachem i działaniem nawilżającym – niweluje również hemoroidy oraz zabija bakterie Mycobacterium tuberculosis i Helicobacter pylori. Lek ten stosowany jest głównie w leczeniu miejscowym stanów zapalnych odbytu.

Żylaki odbytu, stany zapalne błony śluzowej odbytnicy.
Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na jego składniki. Nie zaleca się stosowania u dzieci.
Nie znaleziono.
Do 2 razy na dobę po 1 czopku.
Około 5-10 zł.
10 czopków, 1 czopek zawiera 42,2 mg zasadowego galusanu bizmutawego, 17,4 mg tlenku bizmutawego, 0,6 mg oksyjodogalusanu bizmutawego, 17,4 mg rezorcyny, 357 mg kwasu borowego, 212 mg tlenku cynkowego i 35,4 mg balsamu peruwiańskiego.
W celu złagodzenia objawów występujących w żylakach odbytnicy zalecane są inne leki, a także przestrzeganie ogólnych zasad. Należą do nich: stosowanie ciepłych nasiadówek, wypoczynek w łóżku, którego nożna część jest uniesiona, spożywanie diety bogatej w błonnik, zawierającej świeże owoce i warzywa, picie dużej ilości płynów (ok. 8-10 szklanek na dobę), unikanie parcia na stolec i oddawanie stolca z nogami skrzyżowanymi po turecku.
Działania niepożądane
Kwas borowy po wchłonięciu do krwi powoduje objawy ostrego albo przewlekłego zatrucia. Do objawów zatrucia ostrego należą: wymioty, biegunka, ból brzucha, zmiany rumieniowe na skórze i błonach śluzowych z następującym łuszczeniem oraz senność. Mogą wystąpić drgawki i gorączka. Rzadko występuje zażółcenie skóry i oczu oraz zaburzenia oddawania moczu. Przewlekłe zatrucie charakteryzuje się jadłowstrętem, dolegliwościami żołądkowymi, zaburzeniami orientacji i inteligencji, stanami zapalnymi skóry, łysieniem i drgawkami.

Hemorectal a alkohol

Hemorectal u osób starszych(65 lat i więcej)
Hemorectal dla dzieci(do 18 lat)
Hemorectal w ciąży
Hemorectal a karmienie piersią
Hemorectal a prowadzenie pojazdów
Hemorectal refundacja

Hemorectal cena i opakowania

Hemorectal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Hemorectal uzyskał ocenę 4.9 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.9/5 (5 opinie pacjentów)6 komentarzy Hemorectal

 1. Jola

  najlepsze czopki na hemoroidy, jedyne zawierające kwas borowy, niestety już nigdzie nie dostępne

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Hemorektal

  To najlepszy i najskuteczniejszy lek jaki mi pomógł w zwalczaniu żylaków odbytu, jest lekiem rewelacyjnym na wyeliminowanie żylaków odbytu przez kwas borowy ,który ma w składzie

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 53 letnią kobietą chorującą na hemoroidy. Hemorectal brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 190 dni w dawce: 1 czopków. Moje ulubione czopki na te okropną przewlekłą trzeba tak powiedzieć przypadłość, oprócz innych rzeczy podoba mi się w nich to że zawierają w swoim składzie balsam peruwiański leczący hemoroidy. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Hemorectal w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 40 letnim mężczyzną chorującym na hemoroidy. Hemorectal brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 czopków. Są naprawdę skuteczne i tanie jakieś 8 zł. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Hemorectal w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 36 letnią kobietą chorującą na hemoroidy. Hemorectal brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 czopków. świetne czopki na hemoroidy, maja działanie miejscowe, przeciwbólowe ale i hemoroidy zmniejszają się wyraźnie. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Hemorectal w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania