Hemorigen

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Hemorigen to tradycyjny lek pochodzenia roślinnego, zawierający w składzie ziele lecznicze-przymiotno kanadyjskie(inna nazwa: konyza kanadyjska). Wyciąg z przymiotna kanadyjskiego bogaty jest w garbniki, które odpowiadają za działanie przeciwkrwotoczne leku. Działanie to polega na zwiększeniu elastyczności naczyń krwionośnych, zahamowaniu krwawienia i przyspieszeniu krzepnięcia krwi. Produkty leczniczy w postaci tabletek stosowany jest pomocniczo w łagodzeniu stłuczeń i siniaków. Lek produkowany jest przez polski Herbapol Wrocław, przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia.

Tradycyjne leczenie wspomagające drobnych stłuczeń i siniaków pourazowych.
Zakrzepica, choroba zakrzepowa żył, nadwrażliwość na składniki preparatu(substancje czynne i pomocnicze). Stosowanie preparatu u osób z żylakami kończyn dolnych, żylakami odbytu i przewlekłą niewydolnością żylną tylko po uzgodnieniu z lekarzem.
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
brak danych
Osoby dorosłe jedna lub dwie tabletki doustnie trzy razy na dobę, przez 3-4 dni.
Około 8zł.
Jedna tabletka zawiera 50mg wyciągu gęstego z ziela przymiotna kanadyjskiego(Erigeroni canadensis herbae) DER 30-40:1, etanol 96% v/v/ oraz substancje pomocnicze(m.in. sacharoza).
Należy zachować ostrożność u osób uczulonych na pyłki roślin z rodziny Złożonych(Asteraceae Compositae) oraz u osób nietolerujących niektórych cukrów(np. sacharoza).
Działanie leku opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.
Działania niepożądane
Nie stwierdzono do tej pory działań niepożądanych leku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Hemorigen a alkohol

Hemorigen u osób starszych(65 lat i więcej)
Hemorigen dla dzieci(do 18 lat)
Hemorigen w ciąży
Hemorigen a karmienie piersią
Hemorigen a prowadzenie pojazdów
Hemorigen refundacja

Hemorigen cena i opakowania

Hemorigen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania