Heparinum

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Heparin-Hasco żel
Lioton żel
Otrex 600
Altacet
Rutinoscorbin
Heparizen
DIH

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Heparinum bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawierający heparynę – naturalnie syntetyzowany przez ludzką wątrobę (gr. „hêpar” – wątroba) sulfurowany glikozaminoglikan, który znajduje się na wykazie najważniejszych leków potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej według WHO (World Health Organisation). Heparyna jest antykoagulantem, hamuje proces krzepnięcia krwi – działa antyagregacyjnie – poprzez stymulowanie aktywności enzymu zwanego antytrombiną III (AT III): stosowana w postaci kremu ma działanie miejscowo przeciwzakrzepowe (wysyca śródbłonek naczyń i makrofagi), jak również przeciwzapalne (unieczynnia hialuronidazę). Żel zmniejsza krzepliwość krwi, ułatwia wchłanianie krwiaków oraz działa przeciwobrzękowo.

Zakrzepowe zapalenie żył powierzchownych, stany zapalne żylaków, zapalenie skóry związane z zakrzepowym zapaleniem żył, stłuczenia i wylewy krwawe, zapalenie zakrzepowe guzków krwawniczych (hemoroidów). Wspomagająco w chorobach żył powierzchownych, m.in. w zapaleniu żył (także po wlewach kroplowych lub wstrzyknięciach), zakrzepowym oraz żylakowatym zapaleniu żył w zespole objawów żylakowatości, żylakach kończyn dolnych, krwiaki, stłuczenia, obrzęki, oraz sporadycznie wspomagająco w przerosłych bliznach i bliznowcach.
Nadwrażliwość na lek przejawiająca się:  wysypką, rumieniem, świądem, pieczeniem, suchością skóry itp. w miejscu stosowania. Ze względu na zawartość alkoholu nie należy nakładać na otwarte rany ani błony śluzowe i w okolicach oczu. Nie należy stosować kremu na zmiany skórne o nie ustalonej diagnozie ani w miejscach nadkażonych. Heparyny nie wolno stosować u ludzi ze zbytnio rozrzedzoną krwią, ryzykiem krwawienia, zaburzeniami pracy wątroby, z udarem, zawałem mięśnia sercowego, ciężkim nadciśnieniem.
Heparyny nie wolno stosować w przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (aspiryna, pyralgina, ibuprofen, warfaryna), innych pochodnych heparyny, urokinazą, alteplazą, tirofibanem, kabozantinibem, dikumarolem, anizyndionem, danaparoidem, streptokinazą, tenekteplazą i temsirolimusem.
Równomiernie rozprowadzić cienką warstwę kremu (pasek 3 do 10cm) na zmienione chorobowo miejsca 1 do 3 razy na dobę. W przypadku leczenia żył powierzchniowych okres leczenia wynosi 1 do 2 tygodni, a w przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie produktu leczniczego przez okres do 10 dni.
Ok. 10 zł
1 g kremu zawiera 300 j.m. heparyny plus substancje pomocnicze, jak monostearynian glicerolu, polisorbat 60, stearynian sorbitanu, alkohol cetostearylowy, alkohol benzylowy, parafina ciekła, kwas cytrynowy bezwodny oraz woda oczyszczona.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Heparinum a alkohol

Heparinum u osób starszych(65 lat i więcej)
Heparinum dla dzieci(do 18 lat)
Heparinum w ciąży
Heparinum a karmienie piersią
Heparinum a prowadzenie pojazdów
Heparinum refundacja

Heparinum cena i opakowania

Heparinum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania