Heviran

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera acyklowir – przeciwwirusową pochodną guanidyny, która przekształcana jest przez kinazy wirusów do trifosforanu acyklowiru, co inaktywuje ich polimerazy DNA, wskutek czego uniemożliwia im dalszy rozwój. Acyklowir używany jest w leczeniu opryszczki, ospy wietrznej oraz półpaśca; jako jeden z najważniejszych leków potrzebnych do świadczenia podstawowej opieki medycznej według WHO i zarazem pochodna kwasu nukleinowego posiada dość niską biodostępność (ok. 15-30%), dlatego preferowaną metodą jego stosowania jest aplikacja miejscowa lub podanie dożylne. Czas połowicznego rozpadu acyklowiru wynosi u dorosłych mniej więcej 3 godziny, z tego też względu jest on chętniej wypisywany przez lekarzy, ponieważ szkodliwe metabolity są usuwane szybciej, niż w przypadku innych leków przeciwwirusowych.

Opryszczka pospolita, opryszczkowe zakażenie narządów płciowych, ospa wietrzna, półpasiec.
Acyklowiru nie powinny przyjmować osoby ze stwierdzoną nadwrażliwością na pochodne guanidyny, z niewydolnością nerek, w podeszłym wieku, odwodnione (acyklowir może prowadzić do nadmiernego wydalania wody), z zaburzeniami neurologicznymi oraz elektrolitowymi, zaburzeniami pracy wątroby.
Acyklowiru nie należy stosować równocześnie z emtrycytabiną, tenofowirem, nelfinawirem, pemetreksedem, rotinawirem, fosfenytoiną, klofarabiną, meperydyną, solami litu, entekawirem oraz niektórymi antybiotykami (np. cyklosporyną).
a) opryszczka pospolita – dorośli i dzieci powyżej 2 lat: 200 mg 5 razy dziennie co 4 godziny. Stosować pięć dni; b) ospa wietrzna i półpasiec – dorośli: 800 mg 5 razy dziennie co 4 godziny przez 7 dni.
a) 200 mg acyklowiru na tabletkę; 30 tabletek w opakowaniu – 15,65 zł (100%) lub 9,48 zł (refundacja); b) 400 mg acyklowiru na tabletkę; 30 tabletek w opakowaniu – 27,65 zł (100%) lub 15,30 zł (refundacja); c) 800 mg acyklowiru na tabletkę; 30 tabletek w opakowaniu – 49,40 zł (100%) lub24,70 zł (refundacja).
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 200 mg aciklowiru.
Działania niepożądane
Podczas stosowania acyklowiru mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból brzucha, skąpomocz, zwiększone pragnienie, utrata apetytu, nudności, wymioty, zmęczenie, słabość kończyn, czarne stolce, krew w kale, dreszcze, gorączka, suchość gardła, konfuzja, konwulsje (drgawki), halucynacje, zaczerwienienie w miejscu aplikacji/zaczerwienienie skóry, zamazany widok, zaburzenia widzenia, kaszel, zawroty głowy, szybkie bicie serca, poddenerwowanie, irytacja, zmiany charakteru, bladość powłok skórnych, pobudzenie, żółtaczka. W przypadku stosowania acyklowiru u osób z niewydolnością nerek i wątroby może dojść do wystąpienia tzw. „zespół Cotarda”, objawiającego się przekonaniem, że osoba używająca acyklowir jest martwa albo że jej organy wewnętrzne ulegają dekompozycji. W takim przypadku należy jak najszybciej przerwać leczenie acyklowirem i udać się do lekarza.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Heviran a alkohol

Heviran u osób starszych(65 lat i więcej)
Heviran dla dzieci(do 18 lat)
Heviran w ciąży
Heviran a karmienie piersią
Heviran a prowadzenie pojazdów
Heviran a grejpfrut
Heviran a słońce i solarium ☼
Heviran refundacja

Heviran cena i opakowania

Heviran Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Heviran uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (4 opinie pacjentów)4 komentarze Heviran

 1. Dawid

  Dostałem Heviran na półpasiec. Po drugiej tabletce 800mg, w nocy dostałem silnych drgawek, które trwały 30 minut, także spuchła mi twarz i szyja, ręce drętwiały. Kłócie w nerkach.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na opryszczka. Heviran brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 160 dni w dawce: 1 tabletek. Mogę potwierdzić skuteczna moc heviranu. U mnie opryszczka pojawia się co 2-3 tygodnie. Odkąd dostałam od dermatologa heviran nie widziałam od 2 lat opryszczki na ustach. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Heviran w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na opryszczka. Heviran brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 364 dni w dawce: 2 tabletek. Doczekałam się nareszcie lekarstwa “na zimno” Heviran naprawdę pomaga, wystarczy połknąć w momencie wystapienia pierwszych objawów, a potem jeszcze3 dawki co 8 godzin, to gwarantuje że nie pojawią się pęcherze. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Heviran w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 51 letnią kobietą chorującą na półpasiec. Heviran brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 800 mg(miligram). Dopadł mnie półpasiec a niestety nie mogłam pozwolić sobie na zwolnienie, musiałam pracować zażywałam podwójną dawkę Heviranu, srodki przeciwbólowe i jakoś przeżyłam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Heviran w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania