Hirudoid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Arcalen
Heparinum
Lioton żel
Heparizen

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Hirudoid bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawiera kompleks związków zwanych ogólnie heparynoidami – są one pochodnymi heparyny i zarazem glikozaminoglikanami, wiążącymi się z inhibitorami enzymów o nazwie antytrombina typu III, które hamują agregację płytek krwi (rozrzedzają krew, niwelując ryzyko udarów, zawałów oraz zatorów). Preparat Hirudoid stosowany miejscowo wpływa korzystnie na przepływ krwi, przyspiesza wchłanianie się krwiaków, zmniejsza obrzęki i hamuje tworzenie się skrzepów oraz procesy zapalne. Jest stosowany w zapaleniu żył powierzchniowych, zakrzepowym zapaleniu żył, żylakach kończyn dolnych, krwiakach, stłuczeniach, obrzękach, naderwaniu ścięgien lub więzadeł.

Zapalenie lub zakrzepica żył powierzchownych; żylaki kończyn dolnych; krwiaki i stłuczenia; pomocniczo w leczeniu ze­społu pozakrzepowego.
Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na heparynę. Należy unikać zetknięcia preparatu z błonami śluzowymi oczu. Nie stosować na otwarte rany.
Jednoczesne stosowanie doustnych leków przeciwzakrzepowych nasila działanie preparatu i może przyczynić się do powstania działań niepożądanych. W przypadku przyjmowania innych leków należy poinformować o tym lekarza i zasięgnąć jego opinii, czy leki te można przyjmować razem. Patrz również: Heparin-Hasco
Nakładać kilka razy dziennie na skórę niewielką ilość preparatu i delikatnie wmasować. Maść można przykrywać opatrunkiem. Kilka razy na dobę nanieść na miejsce chorobowo zmienione warstwę preparatu 3-5 cm.
Około 10-20 zł.
100 g maści lub kremu zawiera 300 mg polisiarczanu mukopolisacharydowego.,
Uwaga! Podczas długotrwałego leczenia należy kontrolować wydolność nerek.
Działania niepożądane
Miejscowe odczyny nadwrażliwości, podrażnienie i zaczerwienienie skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Hirudoid a alkohol

Hirudoid u osób starszych(65 lat i więcej)
Hirudoid dla dzieci(do 18 lat)
Hirudoid w ciąży
Hirudoid a karmienie piersią
Hirudoid a prowadzenie pojazdów
Hirudoid refundacja

Hirudoid cena i opakowania

Hirudoid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania