Hitaxa Fast

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją aktywną jest desloratadyna, lek przeciwhistaminowy II generacji, który blokuje receptory histaminowe, prowadząc do hamowania procesów zapalnych w ich wczesnej fazie. Histamina naturalnie występuje w naszym organizmie. Działa ona za pomocą swoistych receptorów występujących w większości komórek biorących udział w zapalnych reakcjach alergicznych. Pobudzenie receptorów następuje przez różnego rodzaju czynniki zewnętrzne(temperatura, toksyny, jady owadów, leki, niektóre pokarmy, alkohole, pyłki). Na skutek reakcji alergicznej dochodzi do uwalniania mediatorów reakcji prozapalnych, w tym histaminy, co prowadzi do pojawienia się takich objawów, jak: obrzęki, zmiany skórne, zwiększenie wydzieliny, świąd, kaszel, duszności, itp.

Desloratadyna praktycznie nie przenika do układu nerwowego, w związku z czym nie wykazuje działania uspokajającego i nie powoduje senności. Zalecana jest do stosowania w celu łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki.

Łagodzenie objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i pokrzywką, katar, łzawienie, kichanie, swędzenie i zaczer wienienie oczu, świąd podniebienia, świąd skóry.
Uczulenie na substancję czynną lub pozostałe składniki preparatu.
Przed rozpoczęciem stosowania należy skontaktować się z lekarzem, jeżeli występują zaburzenia czynności nerek bądź drgawkiHitaxa fast zawiera aspartam, może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.

Ciąża i karmienie piersią

Nie jest zalecane przyjmowanie preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dorośli i dzieci pow. 12 r.ż. 1 tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej/dobę. Nie należy przyjmować leku dłużej niż 10 dni.
Opakowanie 5,0 mg 10 tabletek od 6,68 do 13,49 zł.
5 mg desloratadyny plus składniki uzupełniające. Zawiera aspartam.
Działania niepożądane
Łagodne objawy, takie jak: zmęczenie, tachykardia, suchość w ustach, bóle i zawroty głowy, drgawki, zaburzenia czynności wątroby.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Hitaxa a alkohol

Hitaxa u osób starszych(65 lat i więcej)
Hitaxa dla dzieci(do 18 lat)
Hitaxa w ciąży
Hitaxa a karmienie piersią
Hitaxa a prowadzenie pojazdów
Hitaxa refundacja

Hitaxa cena i opakowania

Hitaxa Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania