Humavit Morwa Biała

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Napary z liści morwy / sproszkowane liście są wykorzystywane w celu zmniejszenia wchłaniania cukrów z jelita. Liczne badania wykazały, że substancja zawarta w liściach (a także w korze) morwy białej, oznaczana skrótem DNJ, ogranicza wchłanianie cukru.
DNJ (1,5-dideoksy-1,5-imino-D-sorbitol) ma właściwości hamujące działanie enzymów trzustkowych: sacharazazy, izomaltazy, maltazy i glikoamylazy. Enzymy te wydzielane do dwunastnicy są niezbędne do rozkładu cukrów do glukozy, która jest wchłaniana do krwi. Zmniejszenie aktywności tych enzymów ogranicza wchłanianie glukozy, czyli obniża się kaloryczność przyjmowanych posiłków i ułatwi kontrolowanie poziomu glukozy we krwi, co jest niezmiernie ważne dla cukrzyków.
W badaniach prowadzonych na liściach morwy udowodniono, że podawany ludziom napar lub sproszkowane liście znacząco ograniczały glikemię poposiłkową (stężenie glukozy we krwi po posiłku) oraz wydzielanie insuliny. Oznaczało to, że morwa w zauważalny sposób hamowała wchłanianie cukrów.
Dodatkowo liście morwy zawierają składniki o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. To działanie może ograniczyć lub zapobiec niekorzystnym zmianom naczyniowym występującym w małych naczyniach krwionośnych (np. w siatkówce oka) u osób z cukrzycą.
Suplement może być przyjmowany pomocniczo w leczeniu cukrzycy (szczególnie typu II), a także u osób dbających o linię ze skłonnością do sięgania po produkty zawierające cukry.

Pomocniczo w cukrzycy typu II, wspomaganie procesów odchudzania.
Uczulenie lub nadwrażliwość na liście morwy lub substancje wypełniające użyte przy produkcji tabletek suplementu.
brak danych
Należy przyjmować 2 tabletki 3x dziennie przed posiłkiem, popijając szklanką wody.
Humavit, Morwa Biała, tabletki, 180 szt cena od 18zł.
1 tabletka zawiera 120 mg ekstraktu z liści morwy białej, substancje wypełniające.
Ostrożnie u chorych z cukrzycą typu I (suplement zmniejszając glikemię poposiłkową może wraz z lekami przeciwcukrzycowymi wywołać hipoglikemię).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Humavit a alkohol

Humavit u osób starszych(65 lat i więcej)
Humavit dla dzieci(do 18 lat)
Humavit w ciąży
Humavit a karmienie piersią
Humavit a prowadzenie pojazdów
Humavit refundacja

Humavit cena i opakowania

Humavit Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania