Hydroxyzinum iniekcje

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Hydroxyzinum iniekcje jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Hydroksyzyna to lek uspokajający i przeciwlękowy. Mechanizm jej działania związany jest z zahamowaniem ośrodków w układzie nerwowym. Dodatkowo, działa przeciwhistaminowo (wykazuje działanie przeciwuczuleniowe), przeciwwymiotnie oraz przeciwbólowo. Łagodzi stany napięcia wewnętrznego, napięcia lękowego oraz napięcia mięśniowego. Lek nie wpływa hamująco na czynność kory mózgowej.

Leczenie lęku, wzmożonego napięcia emocjonalnego u pacjentów dorosłych z zaburzeniami psychosomatycznymi. Leczenie stanów lękowych i nadmiernego pobudzenia u dzieci. Leczenie wspomagające przed zabiegami chirurgicznymi i w okresie pooperacyjnym. Łagodzenie świądu w pokrzywce skórnej.
Preparat nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu; w okresie ciąży i laktacji; jeśli u pacjenta stwierdzono porfirię oraz u noworodków.
Hydroksyzyna nasila działanie innych leków wpływających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy takich jak np. barbiturany. Dodatkowo, nasila działanie alkoholu i leków cholinolitycznych.
Znosi działanie betahistyny i inhibitorów acetylocholinesterazy.
Hydroksyzyna może nasilać działanie cholinolityczne leków przeciwhistaminowych i przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny.
Lek zwiększa działanie kardiotoksyczne trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.
Nie należy stosować jej w połączeniu z ihibitorami monoaminooksydazy, osłabia działanie adrenaliny.
Hydroksyzyna hamuje aktywność CYP 2D6 i w dużych dawkach może wchodzić w interakcje z substancjami metabolizowanymi przez ten izoenzym. 
Dawkowanie ustala lekarz w zależności od stanu chorego:

 • przeciwlękowo: dorośli: 50-100mg, do 4 razy na dobę, doraźnie;
 • uspokajająco: dorośli: 50mg w pojedynczej dawce; dzieci: 0,6mg na kg masy ciała;
 • leczenie wspomagające w okresie przed i pooperacyjnym: dorośli: 25 do 100mg; dzieci: 1mg na kg masy ciała;
 •  pokrzywka ze świądem: dorośli: początkowo 25mg przed snem, dawkę zwiększać w zależności od stanu chorego do 25mg 3-4 razy dziennie; dzieci: od 12miesiąca życia do 6roku życia 1-2,5mg na kg masy ciała w dawkach podzielonych; po 6roku życia 1-2mg na kg masy ciała w dawkach podzielonych.

W przypadku wszystkich wskazań pojedyncza dawka maksymalna u dorosłych to 100mg; dobowa to 400mg.
Podanie domięśniowe iniekcji stosuje się w nagłych i ciężkich przypadkach lub gdy podanie doustne jest utrudnione. 

1ml roztworu do iniekcji zawiera 50mg chlorowodorku hydroksyzyny (1 ampułka o objętości 2ml zawiera 100mg substancji czynnej).
Jedna tabletka zawiera 10 lub 25mg chlorowodorku hydroksyzyny.
Syrop 1,6mg/g (butelka 250g). 

Dowiedz się więcej o składzie: .

Hydroxyzinum a alkohol

Hydroxyzinum u osób starszych(65 lat i więcej)
Hydroxyzinum dla dzieci(do 18 lat)
Hydroxyzinum w ciąży
Hydroxyzinum a karmienie piersią
Hydroxyzinum a prowadzenie pojazdów
Hydroxyzinum refundacja

Hydroxyzinum cena i opakowania

Hydroxyzinum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Hydroxyzinum iniekcje uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (5 opinie pacjentów)6 komentarzy Hydroxyzinum iniekcje

 1. Anonim

  Jestem 40 letnią kobietą chorującą na nerwica. Hydroxyzinum Biogened brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 726 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Najbezpieczniejszy lek uspakajający, biorę w syropie bo szybciej działa niż tabletka,usypia i uspakaja. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Hydroxyzinum Biogened w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą chorującą na nerwica. Hydroxyzinum Biogened brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 133 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Na mnie działa odurzająco i bardzo jestem senna, no chyba że trzeba przespać zdenerwowanie to jak najbardziej, ale chyba nie o to chodzi. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Hydroxyzinum Biogened w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą chorującą na nerwy. Hydroxyzinum Biogened brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 617 dni w dawce: 2 tabletek. Idealnie rozluźnia ciało,nie ma się trzęsawek, dreszczy i innych objawów nerwicy. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Hydroxyzinum Biogened w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą chorującą na nerwica, zaburzenia depresyjne. Hydroxyzinum Biogened brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 113 dni w dawce: 1 do 2 tabletek. Na początku stosowania leku lek działał jak chciałam, później już po 1 tabletce byłam otępiała, senna lub w ogóle nie czułam że wzięłam tabletkę. Wg mnie lek bardziej nadaje się na uspokojenie i to tylko doraźnie, nie na dłużej. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Hydroxyzinum Biogened w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Ula

  Ula. Bralam hydroksyzyne bylo ok czulam sie dobrze teraz lekarz przepisal mi hydroksyzyne espefa czuje sie zle ,czy to mozliwe?

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania