Iberogast

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Problemy z trawieniem to przypadłości, które pojawiają się niezależnie od wieku. Mogą dotyczyć już niemowlaków pod postacią kolek jelitowych, poprzez osoby młode, pracujące, mające problemy trawienne często na tle nerwowym (szybki tryb życia, brak czasu na posiłek), aż po osoby starsze, kiedy metabolizm i praca układu trawiennego zwalnia. Nasilenie problemów jest różne, od zwykłej niestrawności po nawracające problemy z perystaltyką żołądka i jelit.
Najbardziej dokuczliwy i często ciężki do zdiagnozowania jest zespół jelita drażliwego. Jest on związany ze stresem i wpływem stresu na proces trawienia. Zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego spowodowane wpływem środowiska powodują często rozregulowanie metabolizmu. Może dochodzić do zaparć, biegunek, nawet występujących naprzemiennie. Pojawiają się zaburzenia trawienne, pod postacią zgagi, uczucia pełności, spowodowane zmniejszoną ruchliwością żołądka i jelit (osłabionymi skurczami perystaltycznymi). Pokarm zalega, fermentuje, doprowadza do bólu żołądka. W obrębie jelit pojawiają się stany skurczowe, a nawet stany zapalne.
Jaki lek wybrać w zależności od naszej przypadłości? Jeśli nie chcemy eksperymentować warto postawić na kompleksowy skład i sprawdzoną recepturę, np. taką, którą oferuje Iberogast.
Skład preparatu jest złożony. Część składu jest zaczerpnięta ze starych receptur stosowanych już w okresie średniowiecza. Do tego dołączono substancje roślinne zalecane i szeroko stosowane obecnie. Dało to kompleksowy skład, który sprawdza się w leczeniu wszelakich problemów natury żołądkowej. W skład leku wchodzą:
Wyciąg z ubiorka gorzkiego:
Wyciąg zwiększa napięcie ścian żołądka powodując szybsze jego opróżnianie (pokarm nie zalega w żołądku). Także jelita są pobudzane do pracy. Roślina przynosi ulgę przy wzdęciach i uczuciu pełności. Badania wykazały również jej działanie przeciwzapalne na śluzówkę żołądka (przeciwwrzodowo). Ubiorek odpowiada głównie za właściwe opróżnianie żołądka, kolejne składniki zapobiegają nadmiernym skurczom jelit balansując wpływ ubiorka na przewód pokarmowy.
Wyciągi z korzenia arcydzięgla, z kwiatu rumianku, z owocu kminku: wszystkie działają spazmolitycznie zapobiegając nadmiernym (spastycznym) skurczom jelit (działanie wiatropędne). Dodatkowo arcydzięgiel zmniejsza wydzielanie kwasu solnego w żołądku, rumianek działa przeciwzapalnie, a kminek bakteriostatycznie. Wszystko to przeciwdziała chorobie wrzodowej i nadmiernej fermentacji w jelitach.
Wyciągi z liści melisy i liści mięty pieprzowej: także mają działanie wiatropędne poprzez rozkurczanie mięśni gładkich jelit. Melisa wykazuje lekkie działanie uspokajające i przeciwzapalne, mięta lekko przeciwbólowe, przeciwwymiotne i dezynfekujące.
Wyciąg z owocu ostropestu plamistego: zawiera sylibininę i jej pochodne odpowiadające za działanie ochronne na wątrobę.
Wyciąg z ziela glistnika: działa przeciwzapalnie, rozkurczająco, bakteriostatycznie i ułatwia transport żółci do jelita cienkiego.
Wyciąg z korzenia lukrecji: przeciwzapalnie, przeciwwrzodowo, rozkurczająco, a także przeciwwymiotnie.
Lek posiada badania kliniczne i udowodniony mechanizm działania polegający na pobudzaniu i hamowaniu odpowiednich receptorów dla serotoniny, która jest jedną z głównych substancji odpowiadających za funkcjonowanie układu pokarmowego.
Z punktu widzenia farmaceuty :
Preparat posiada bardzo bogaty skład. W przeciwieństwie do wielu suplementów diety, gdzie często bezmyślnie umieszcza się substancje, których połączenie w żaden sposób nie jest zasadne, tutaj składniki wzajemnie uzupełniają się i wzmacniają własne działanie. Kupując Iberogast możemy mieć pewność, że to co przyjmujemy rzeczywiście działa (bogate badania kliniczne), a nie tylko przechodzi przez przewód pokarmowy nie powodując większych efektów oprócz efektu placebo, jak jest w przypadku dużej części tańszych, tabletkowanych suplementów diety, szeroko reklamowanych w środkach masowego przekazu.
Co prawda lek nie może konkurować cenowo z większością innych produktów, ale jeśli chcemy zastosować coś sprawdzonego i skutecznego, Iberogast będzie godny polecenia jako towar z najwyższej półki w problemach natury żołądkowej.

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, podrażnienia żołądka, zespół jelita drażliwego, stany skurczowe żołądka i jelit, wspomagająco na procesy trawienne.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników preparatu, choroba alkoholowa (preparat zawiera alkohol).
Badania interakcji nie zostały przeprowadzone. Ze względu na obecność wyciągu z lukrecji preparat może wchodzić w interakcje z lekami moczopędnymi- nasilenie utraty potasu, hipokaliemia i z lekami przeciwarytmicznymi- hipokaliemia nasila działanie tych leków.
Rumianek obecny w preparacie może wchodzić w interakcję z benzodiazepinami, barbituranami, opioidami, lekami przeciwkrzepliwymi czy niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 20 kropli 3x dziennie
Dzieci 6-12 lat: 15 kropli 3x dziennie
Lek można również stosować doraźnie po posiłku.
brak danych
100 ml płynu zawiera:
wyciąg z ziela ubiorka gorzkiego (Iberis amara): 15 ml
wyciąg z korzenia arcydzięgla lekarskiego (Archangelica officinalis): 10 ml
wyciąg z kwiatu rumianku (Matricaria recutita): 20 ml
wyciąg z owocu kminku (Carum carvi): 10 ml
wyciąg z liści melisy lekarskiej (Melissa officinalis): 10 ml
wyciąg z liści mięty pieprzowej (Mentha piperita): 5 ml
wyciąg z owocu ostropestu plamistego (Silybum marianum): 10 ml
wyciąg z ziela glistnika (Chelidonium majus): 10 ml
wyciąg z korzenia lukrecji (Glycyrriza glabra): 10 ml
Preparat zawiera alkohol (ok 30%).
Działania niepożądane
Występują bardzo rzadko, głównie jako skutek reakcji nadwrażliwości.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Iberogast a alkohol

Iberogast u osób starszych(65 lat i więcej)
Iberogast dla dzieci(do 18 lat)
Iberogast w ciąży
Iberogast a karmienie piersią
Iberogast a prowadzenie pojazdów
Iberogast a słońce i solarium ☼
Iberogast refundacja

Iberogast cena i opakowania

Iberogast Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Iberogast uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)



1 opinia o Iberogast

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania