Ibum Grip

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera połączenie dwóch składników aktywnych: ibuprofenu i pseudoefedryny. Jest to klasyczne połączenie często stosowane w produktach przeznaczonych do zwalczania objawów przeziębienia i grypy.

Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Swoje działanie wywiera poprzez hamowanie aktywności enzymu COX2. Enzym ten warunkuje powstawanie prozapalnych prostaglandyn. Odpowiadają one za objawy towarzyszące przeziębieniu i grypie (ból, gorączka, zapalenie). Hamowanie ich powstawania daje efekt przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.

Pseudoefedryna należy do związków sympatykomimetycznych. Oznacza to, że w swoim działaniu przypomina działanie naturalnie występujących w organizmie hormonów układu współczulnego (sympatycznego): noradrenaliny i adrenaliny. Siła jej działania jest jednak znacznie słabsza i ograniczone względem miejsca działania. Zwiększa stężenie noradrenaliny i sama nieznacznie oddziałuje na jej receptory. W konsekwencji wywiera działanie kurczące na drobne naczynia krwionośne, rozszerza oskrzela, działa słabo przeciwbólowo i pobudzająco.

Działanie preparatu Ibum Grip jest wypadkową działanie substancji w nim zawartych. Lek ma właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwzapalne, udrażniające zatkany nos i zmniejszające obrzęk błon śluzowych dróg oddechowych.

Łagodzenie objawów grypy i przeziębienia, ból głowy, gorączka, bóle stawowo-mięśniowe.
Nadwrażliwość lub uczulenie na ibuprofen, pseudoefedrynę lub substancje pomocnicze leku.
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, podrażnienia przewodu pokarmowego, przyjmowanie innych preparatów zawierających NLPZ, np. aspiryny, niewydolność wątroby, nerek, serca, skaza krwotoczna, skłonność do krwawień, zatrzymanie moczu, nadciśnienie, astma.
Choroby na tle psychicznym, nadczynność tarczycy, jaskra z wąskim kątem przesączania.
– agoniści receptora dopaminowego, pochodne alkaloidów sporyszu, dopaminergiczne leki zwężające naczynia, leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, leki hamujące łaknienie, psychostymulujące, przeciwnadciśnieniowe, leki przeciwdepresyjne (TLPD), zobojętniające sok żołądkowy, leki znieczulające ogólnie:

  • glikokortykosteroidy, metotreksat: nasilenie działania wrzodotwórczego, toksycznego dla przewodu pokarmowego
  • diuretyki, leki obniżające ciśnienie: ibuprofen może zwiększać wychwyt zwrotny wody i sodu w nerkach zwiększając ciśnienie krwi, a tym samym osłabiając działanie diuretyków i leków obniżających ciśnienie
  • antybiotyki aminoglikozydowe (np. amikacyna, gentamycyna, streptomycyna): zwiększenie oto- i nefrotoksyczności
  • fluorochinolony (np. ciprofloksacyna, ofloksacyna): nasilenie działania drgawkotwórczego
  • sole litu: zwiększenie stężenia litu we krwi
  • leki przeciwzakrzepowe: nasilenie działania

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4h po posiłkach. Nie stosować więcej niż 6 tabletek dziennie.
brak danych
1 tabletka zawiera: ibuprofen: 200 mg, chlorowodorek pseudoefedryny: 30 mg
substancje pomocnicze ( m.in. laktoza)
Nie łączyć z innymi NLPZ
Działania niepożądane
Zaburzenia, podrażnienia żołądka i jelit, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, zaparcia, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, krwawienia z przewodu pokarmowego (przewlekłe nadużywanie leku).
Zaburzenia układu nerwowego, bóle, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, uczucie zmęczenia, niewydolność nerek, uszkodzenie wątroby, choroby skórne, zaburzenia układu immunologicznego, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli, tachykardia, zaburzenie rytmu serca, drżenia mięśni, wzmożone pragnienie.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ibum a alkohol

Ibum u osób starszych(65 lat i więcej)
Ibum dla dzieci(do 18 lat)
Ibum w ciąży
Ibum a karmienie piersią
Ibum a prowadzenie pojazdów
Ibum a doping
Ibum refundacja

Ibum cena i opakowania

Ibum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ibum Grip uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)



1 opinia o Ibum Grip

  1. Anonim

    Jestem 32 letnim mężczyzną chorującym na grypa. Ibum Grip dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Lek bardzo dobry na przeziębienia czy grypę. Dopiero biorę ten lek 3 dni a o wiele lepiej się czuje dzięki niemu. Polecam ten lek jak najbardziej. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ibum Grip w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania