Ibuprom Zatoki

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Połączenie niesteroidowego leku przeciwzapalnego (NLPZ) jakim jest ibuprofen oraz sympatykomimetyku – pseudoefedryny. Ibuprofen jest dostępną bez recepty pochodną kwasu fenylopropionowego, który blokuje cyklooksygenazę typu I-szego i II-giego konwertującą kwas arachidonowy do prostaglandyn H2, wskutek czego – jak aspiryna lub nimesulid – wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, ponadto hamuje agregację płytek krwi, zapobiegając udarom mózgu i zawałom mięśnia sercowego. Pseudoefedryna jako alkaloid przęślu chińskiego (Ephedra sinica) wpływa na receptory adrenergiczne w ośrodkowym układzie nerwowym, indukując wazokonstrykcję naczyń krwionośnych, między innymi w jamie nosowej, przez co ułatwia oddychanie. W dawkach leczniczych jej działanie jest słabsze, niż oksymetazoliny (Afrin), ale silniejsze, niż nafazoliny (Betadrin).

Lek Ibuprom zatoki wskazany jest w leczeniu objawów grypy i przeziębień, jak: katar, ból oraz niedrożność zatok nosa, ból głowy, gorączka, ból gardła, bóle mięśni.
Ibuprofen potęguje działanie innych NLZP, zaś pseudoefedryna – sympatykomimetyków. Przeciwwskazane jest stosowanie leku u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na jakikolwiek składnik preparatu, z przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, krwawieniem lub perforacją, w tym po zastosowaniu NLPZ, ciężką niewydolnością serca, ze zwiększonym ryzykiem krwawienia, ciężkimi zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, tachykardią, nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, nadczynnością tarczycy, chorych na cukrzycę z guzem chromochłonnym nadnerczy, jaskrą z zamykającym się kątem przesączania oraz rozrostem gruczołu krokowego.
Lek wchodzi w interakcje z innymi lekami z grupy NLPZ (aspiryna, nimesulid, pyralgina) oraz aminami sympatykomimetycznymi (amfetamina, kokaina, efedryna, metylofenidat), lekami moczopędnymi lub przeciwnadciśnieniowymi, metotreksatem, związkami litu, lekami pobudzającymi receptory dopaminowe, pochodnymi alkaloidów sporyszu (m.in. bromokryptyna, kabergolina, lizuryd, metysergid, pergolid, dihydroergotamina, ergotamina, metylergometryna), trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, lekami zmniejszającymi łaknienie, metylodopą, mekamilaminą, rezerpiną oraz alkaloidami ciemierzycy, guanetydyną.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 tabletki co 4 godziny, nie więcej, niz 1200 mg ibuprofenu i 180 mg pseudoefedryny na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować więcej, niż 3 dni.
Ok. 10-15 zł.
1 tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny
Działania niepożądane
Podczas stosowania leku Ibuprom zatoki mogą wystąpić następujące działania niepożądane: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia i niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego, reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, napady duszności, bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie, zaburzenia widzenia, owrzodzenia przewodu pokarmowego, potencjalnie z krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka, szumy uszne, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ibuprom a alkohol

Ibuprom u osób starszych(65 lat i więcej)
Ibuprom dla dzieci(do 18 lat)
Ibuprom w ciąży
Ibuprom a karmienie piersią
Ibuprom a prowadzenie pojazdów
Ibuprom refundacja

Ibuprom cena i opakowania

Ibuprom Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ibuprom Zatoki uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (2 opinie pacjentów)



2 komentarze Ibuprom Zatoki

  1. Anonim

    Jestem 23 letnią kobietą chorującą na ból zatok. Ibuprom Zatoki brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Lek rewelacyjny moim zdaniem na ból zatok. Często miałam takie bóle i dopiero teraz zaczęłam brać Ibuprom gdy mam ból zatok bo wcześniej o tym leku nie wiedziałam, że jest taki rewelacyjny. Zadziałał w mig. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ibuprom Zatoki w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  2. Anonim

    Jestem 21 letnim mężczyzną chorującym na ból zatok. Ibuprom Zatoki dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 tabletek. Miałem okropne bóle zatok przy schylaniu. Ten lek nie tyle mi pomógł co i wyleczył prawie do końca zatoki. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Ibuprom Zatoki w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania