Opis leku:
Działanie leku i ulotka
Połączenie niesteroidowego leku przeciwzapalnego (NLPZ) jakim jest ibuprofen oraz sympatykomimetyku – pseudoefedryny. Ibuprofen jest dostępną bez recepty pochodną kwasu fenylopropionowego, który blokuje cyklooksygenazę typu I-szego i II-giego konwertującą kwas arachidonowy do prostaglandyn H2, wskutek czego – jak aspiryna lub nimesulid – wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe, ponadto hamuje agregację płytek krwi, zapobiegając udarom mózgu i zawałom mięśnia sercowego. Pseudoefedryna jako alkaloid przęślu chińskiego (Ephedra sinica) wpływa na receptory adrenergiczne w ośrodkowym układzie nerwowym, indukując wazokonstrykcję naczyń krwionośnych, między innymi w jamie nosowej, przez co ułatwia oddychanie. W dawkach leczniczych jej działanie jest słabsze, niż oksymetazoliny (Afrin), ale silniejsze, niż nafazoliny (Betadrin).
Jestem 21 letnim mężczyzną chorującym na ból zatok. Ibuprom Zatoki dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 tabletek. Miałem okropne bóle zatok przy schylaniu. Ten lek nie tyle mi pomógł co i wyleczył prawie do końca zatoki. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Ibuprom Zatoki w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.
Jestem 23 letnią kobietą chorującą na ból zatok. Ibuprom Zatoki brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Lek rewelacyjny moim zdaniem na ból zatok. Często miałam takie bóle i dopiero teraz zaczęłam brać Ibuprom gdy mam ból zatok bo wcześniej o tym leku nie wiedziałam, że jest taki rewelacyjny. Zadziałał w mig. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ibuprom Zatoki w mojej opinii jest łatwy w użyciu.