Ibustrin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek w odwracalny i długotrwały sposób hamuje zlepianie się płytek krwi.

Stosowany jest w chorobach, w których nadmierna agregacja płytek krwi decyduje o możliwości tworzenia się zakrzepów: choroba niedokrwienna mózgu i serca, zaburzenia miażdżycowe, retinopatia cukrzycowa.
Uczulenie na30 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg lub 200 mg indobufenu., skazy krwotoczne z zaburzeniami krzepnięcia, ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, niekontrolowane ciężkie nadciśnienie tętnicze. Leku nie należy stosować u chorych z niewydolnością nerek. Podczas stosowania leku nie wolno pić alkoholu.
Wiele leków nasila lub osłabia działanie30 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg lub 200 mg indobufenu.u, prowadząc do zmian krzepliwości krwi. W niektórych przypadkach może to być powodem nieskuteczności leczenia, w innych prowadzi do powikłań w postaci krwawień. Przy rozpoczęciu leczenia należy poinformować lekarza o wszystkich lekach, które się przyjmuje, a bez jego wiedzy i zgody nie wolno sięgać po żadne inne preparaty.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować co najmniej 1 h przed posiłkiem, nie rozgryzać, popijać niewielką ilością wody lub innego płynu.
brak danych
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg lub 200 mg indobufenu.
Uwaga! lek nie wydłuża czasu krzepnięcia krwi.
Działania niepożądane
Niekiedy powoduje dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności, bóle w nadbrzuszu, wzdęcia i zaparcia, a ponadto osłabienie, bóle i zawroty głowy, krwawienia z nosa i dziąseł, skórne reakcje uczuleniowe (wysypki i zaczerwienienie skóry).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ibustrin a alkohol

Ibustrin u osób starszych(65 lat i więcej)
Ibustrin dla dzieci(do 18 lat)
Ibustrin w ciąży
Ibustrin a karmienie piersią
Ibustrin a prowadzenie pojazdów
Ibustrin refundacja

Ibustrin cena i opakowania

Ibustrin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania