Imodium Instant

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Imodium Instant bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Działanie przeciwbiegunkowe.

Objawowe leczenie biegunki.
Ostry rzut krwotocznego zapalenia jelita grubego i odbytnicy,niedrożność jelit, rzekomo błoniaste zapalenie jelit będące następstwem leczenia antybiotykiem o szerokim spektrum działania, biegunki przebiegające z gorączką, ostrożnie stosować w przypadkach uszkodzenia wątroby. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
Ze względu na wydłużenie pasażu jelitowego może zaburzać wchłanianie z przewodu pokarmowego wielu leków, dlatego powinien być stosowany z zachowaniem minimum 2-godzinnego odstępu czasowego.
Kapsułki i tabletki można stosować zamiennie. Postać liofilizowana zalecana jest w przypadkach, gdy nie mamy możliwości popicia leku. Tabletkę należy położyć na języku, poczekać do rozpuszczenia i połknąć. Dorośli: jednorazowo po 2 kapsułki, następnie po każdym płynnym stolcu po 1 kapsułce. Maksymalna dawka dobowa: 8 kapsułek. Dzieci 6.-8. rok życia: na dobę w dawkach podzielonych po 1-2 kapsułki; dzieci powyżej 8. roku życia: początkowo po 1 kapsułce, następnie po każdym płynnym stolcu po 1 kapsułce. Maksymalna dawka dobowa: 5 kapsułek.
IMODIUM: kapsułki po 2 mg, cena od 10 do 20 zł; IMODIUM INSTANT:tabletki z liofilizatem doustnym po 2 mg, cena od 20 do 30 zł.
Lek działa wyłącznie objawowo,nie usuwa przyczyny biegunki wywołanej np.zatruciem pokarmowym. Ponieważ biegunce, zwłaszcza u dzieci i osób w wieku podeszłym, może towarzyszyć odwodnienie i zaburzenia gospodarki elektrolitowej, wskazane jest równoległe korygowanie tych nieprawidłowości (podawanie dużej ilości płynów i leków zawierających elektrolity (np. Gastrolit). Przy wystąpieniu zaparcia leczenie należy przerwać.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Imodium a alkohol

Imodium u osób starszych(65 lat i więcej)
Imodium dla dzieci(do 18 lat)
Imodium w ciąży
Imodium a karmienie piersią
Imodium a prowadzenie pojazdów
Imodium refundacja

Imodium cena i opakowania

Imodium Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Imodium Instant uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Imodium Instant

 1. Anonim

  Jestem 42 letnim mężczyzną chorującym na ostra biegunka. Imodium Instant dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Jestem bardzo zadowolony z leku. Pomógł prawie natychmiastowo. W końcu mogłem opuścić WC. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Imodium Instant w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania