Inhalyptus (Nasirus) Forte

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Suplement Inhalyptus Forte wykazuje działanie drażniące na błonę śluzową żołądka. Na zasadzie reakcji odruchowej dochodzi do pobudzenia ośrodków w rdzeniu przedłużonym i w konsekwencji zwiększenia wydzielania wodnistej wydzieliny w oskrzelach. Dodatkowo towarzyszy temu odruch wykrztuśny. W wyniku tego zalegająca w płucach wydzielina zostaje upłynniona i usunięta na zewnątrz. Wzmaga się też czynność nabłonka migawkowego, co ułatwia wykrztuszanie.
Olejek dostający się do płuc, czy to na drodze krążenia z krwią, czy podczas wydalania przez płuca rozkurcza oskrzela i nasila ich czynność wydzielniczą. Udrażnia także zatoki nosowe.
Suplement działa wykrztuśnie, rozrzedzająco na śluz w oskrzelach, przeciwzapalnie.

Składnikiem aktywnym suplementu jest eukaliptusowy olejek eteryczny (Eucalypti aetheroleum). Jest on uzyskiwany poprzez ekstrakcje liści eukaliptusa. Głównym ciałem czynnym olejku jest cyneol (eukaliptol). To właśnie on odpowiada za działanie drażniące i tym samym wywołanie odruchu wykrztuśnego. Olejek zastosowany wewnętrznie działa przeciwbakteryjnie, żółciopędnie, moczopędnie, rozkurczowo i przeciwrobaczo.

Wspomagająco w mokrym kaszlu z zalegającym śluzem i problemach z odksztuszaniem, stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, przeziębieniach.
Uczulenie na olejek eukaliptusowy lub którykolwiek ze składników suplementu.
Ze względu na drażniące działanie olejku nie zaleca się stosowania suplementu w stanach zapalnych żołądka, jelit, dróg żółciowych, a także wątroby.
Unikać przyjmowania razem z tłustymi posiłkami.
Olejek eteryczny zawarty w suplemencie może pobudzać enzymy wątrobowe i nasilać rozkład innych leków, w tym leków przeciwcukrzycowych, barbituranów, przeciwdepresyjnych obniżając ich efektywność.
Przyjmowanie suplementu razem z posiłkami wysokotłuszczowymi może nasilić wchłanianie olejku i zwiększyć możliwe działania niepożądane.
Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 1 kapsułka 2-3x dziennie
Suplement należy przyjmować pół godziny przed posiłkiem popijając szklanką chłodnego płynu.
od 9 zł
1 kapsułka suplementu zawiera: 200 mg eukaliptusowego olejku eterycznego
substancje pomocnicze: bursztynian żelatyny, glicerol 85%
Działania niepożądane
Reakcje alergiczne na olejek eukaliptusowy, nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki.
W przypadku znacznego przekroczenia zalecanego dawkowania mogą wystąpić ostre bóle brzucha, wymioty, zaburzenia oddychania, depresja oddechowa lub przyspieszenie oddechu, przyspieszenie akcji serca, zwężenie źrenic, utrata przytomności.
Do zejścia śmiertelnego może doprowadzić przyjęcie jednorazowo już 20 kapsułek suplementu przez dorosłych i 10 przez dzieci.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Inhalyptus a alkohol

Inhalyptus u osób starszych(65 lat i więcej)
Inhalyptus dla dzieci(do 18 lat)
Inhalyptus w ciąży
Inhalyptus a karmienie piersią
Inhalyptus a prowadzenie pojazdów
Inhalyptus refundacja

Inhalyptus cena i opakowania

Inhalyptus Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Inhalyptus (Nasirus) Forte uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Inhalyptus (Nasirus) Forte

 1. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na stan zapalny. Inhalyptus Forte dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Lek dość dobry, ale bardzo drogi w przeciwieństwie do innych tabletek na stany zapalne. Na drugi raz raczej kupie coś tańszego. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Inhalyptus Forte w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania