Szczepionki i antytoksyny

Allergovit Szczepionka

Preparat Allergovit jest szczepionką alergenową zawierającą zmodyfikowane alergeny, stosowaną w celu wywołania reakcji układu immunologicznego. Odczulanie in. immunoterapia swoista to nowoczesna metoda leczenia przyczynowego schorzeń alergicznych IgE-zależnych.

Szczepionka przeciw COVID-19 Johnson & Johnson(COVID-19 Vaccine Janssen)

W szczepionce przeciw COVID-19 firmy Johnson & Johnson wykorzystano ludzkiego endowirusa jako nośnika materiału genetycznego białka kolca wirusa. Poza funkcją pomocniczą w transporcie DNA wirusa SARS-CoV-2, endowirus posiada grubą otoczkę białkową chroniącą materiał genetyczny i pozwalającą na przechowywanie szczepionki przez długi czas w temperaturze lodówki.

Moderna szczepionka COVID-19 Spikevax

Spikevax in. COVID-19 Vaccine Moderna jest szczepionką stosowaną w zapobieganiu chorobie koronawirusowej z 2019 r. (COVID-19) u osób w wieku od 12 lat. Zawiera ona cząsteczkę o nazwie mRNA, w której znajdują się instrukcje wytwarzania białka szczytowego. Jest to białko występujące na powierzchni wirusa SARS-CoV-2, które wirus wykorzystuje do wniknięcia do komórek organizmu.

Influvac

Szczepionka przeciw niektórym wirusom grypy, zawierająca oczyszczone podjednostki szczepów wirusów grypy.

Ismigen

Jest to liofilizowany lizat bakteryjny o działaniu immunostymulującym. Działanie to polega na pobudzeniu makrofagów, zwiększeniu liczby limfocytów T oraz wzmożeniu wytwarzania immunoglobulin.

Catalet C

Jest to szczepionka zawierająca alergen pyłkowy (4 fiolki o różnym stężeniu alergenu) do odczulania, przygotowany z mieszaniny oczyszczonych wyciągów wodnych z pyłków roślinnych.

Perosall C

Perosall C to roztwór do stosowania podjęzykowego, który zawiera mieszankę alergenów pochodzących z pyłku chwastów. Odczulanie tym lekiem opiera się na systematycznym podawaniu rosnących dawek alergenu w celu wytworzenia stanu tolerancji na uczulający alergen.

Nimenrix

Szczepionka chroni przed zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i posocznicy(pierwsza szczepionka skoniugowana przeciwko meningokokom z grup A, C, W-135 oraz Y dla osób powyżej 12 miesiąca życia).

M-M-RVAXPRO

Szczepionka zawiera kilka rodzajów drobnoustrojów (wirusy odry, świnki i różyczki), stosowana do czynnego uodpornienia przeciw zakażeniom wywołanym przez te wirusy.

Meningitec

Chroni przed zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych wywołanych przez Neisseria meningitidis grupy C.

Rotarix

Rotarix to szczepionka wirusowa, zawierająca żywy, atenuowany rotawirus ludzki. Pomaga ona chronić dziecko przed zapaleniem żołądka i jelit wywołanym przez zakażenie wirusem.