Szczepionki i antytoksyny

Influvac

Szczepionka przeciw niektórym wirusom grypy, zawierająca oczyszczone podjednostki szczepów wirusów grypy.

Ismigen

Jest to liofilizowany lizat bakteryjny o działaniu immunostymulującym. Działanie to polega na pobudzeniu makrofagów, zwiększeniu liczby limfocytów T oraz wzmożeniu wytwarzania immunoglobulin.

Catalet C

Jest to szczepionka zawierająca alergen pyłkowy (4 fiolki o różnym stężeniu alergenu) do odczulania, przygotowany z mieszaniny oczyszczonych wyciągów wodnych z pyłków roślinnych.

Perosall C

Perosall C to roztwór do stosowania podjęzykowego, który zawiera mieszankę alergenów pochodzących z pyłku chwastów. Odczulanie tym lekiem opiera się na systematycznym podawaniu rosnących dawek alergenu w celu wytworzenia stanu tolerancji na uczulający alergen.

Nimenrix

Szczepionka chroni przed zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i posocznicy(pierwsza szczepionka skoniugowana przeciwko meningokokom z grup A, C, W-135 oraz Y dla osób powyżej 12 miesiąca życia).

M-M-RVAXPRO

Szczepionka zawiera kilka rodzajów drobnoustrojów (wirusy odry, świnki i różyczki), stosowana do czynnego uodpornienia przeciw zakażeniom wywołanym przez te wirusy.

Meningitec

Chroni przed zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych wywołanych przez Neisseria meningitidis grupy C.

Rotarix

Rotarix to szczepionka wirusowa, zawierająca żywy, atenuowany rotawirus ludzki. Pomaga ona chronić dziecko przed zapaleniem żołądka i jelit wywołanym przez zakażenie wirusem. 

Verorab

Jest to szczepionka przeciw wściekliźnie zawierająca inaktywowanego wirusa.