INOVOX Express

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Inovox Express to preparat leczniczy w postaci pastylek do ssania w jamie ustnej. Przeznaczony do stosowania w bólu gardła u osób dorosłych i młodzieży(powyżej 12 lat). Lek wykazuje miejscowe działanie odkażające(antyseptyczne) i znieczulające. Składnikami aktywnymi preparatu są: chlorowodorek lidokainy, amylometakrezol, alkohol 2,3-dichlorobenzylowy. Lidokaina należy do środków miejscowo znieczulających, które powodują czasowe zniesienie czucia w miejscu zastosowania, znosi ból i dyskomfort w gardle. Amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy to substancje odkażające, pochodne odpowiednio-fenolu i benzenu. Składniki odkażające odpowiadają za działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne preparatu. Inovox Express występuje w kilku smakach: miodowo-cytrynowym, pomarańczowym, miętowym. Nowość na rynku preparatów na gardło.

Miejscowe łagodzenie bólu gardła.
Reakcje uczuleniowe na lidokainę(lub inne środki miejscowo znieczulające z grupy amidowych), amylometakrezol, alkohol 2,4-dichlorobenzylowy lub substancje pomocnicze. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Zachować ostrożność u osób z astmą, gorączką(w trakcje stosowania preparatu), bólem głowy, nudnościami, wymiotami bądź wysypka skórną. Nie używać leku gdy w jamie ustnej lub gardle występują większe, niezagojone rany.
Produkt wchodzi w interakcje z lekami blokującymi receptory beta(leki stosowane w niewydolności serca lub chorób tętnic), lekami stosowanymi w chorobie wrzodowej(cymetydyna), amidowymi środkami miejscowo znieczulającymi, lekami stosowanymi w chorobach serca (meksyletyna, prokainamid), lekami przeciwdepresyjnymi(fluwoksamina)oraz niektórymi antybiotykami(erytromycyna, itrakonazol).
Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia(młodzież): jedną pastylkę powoli rozpuszczać w jamie ustnej co 2-3 godziny, nie stosować na dobę więcej niż 8 pastylek u dorosłych i 4 pastylek u młodzieży. Nie zaleca się stosować leku dłużej niż 5 dni, ze względu na wpływ na naturalną florę bakteryjna gardła.
Około 9,5zł.
Produkt leczniczy zawiera substancje czynne: chlorowodorek lidokainy (2mg), amylometakrezol (0,6mg), alkohol 2,4-dichlorobenzylowy oraz substancje pomocnicze.
W przypadku nieskuteczności leku po 2 dniach stosowania, należny skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się spożywać posiłku bezpośrednio po zastosowaniu pastylki(ze względu na ryzyko zachłyśnięcia). Powinno zachować się ostrożność w czasie jedzenia i picia gorących pokarmów i płynów(ze względu na prawdopodobieństwo pojawienia się drętwienia języka i i możliwość ugryzienia się). Preparat zawiera glukozę i sacharozę(ważna informacja dla cukrzyków, osób z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy,nietolerancją fruktozy, niedoborem sacharazy-izomaltazy); lek o smaku miętowym zawiera terpeny(mogą one wywołać powikłania neurologiczne np. drgawki u dzieci)
Działania niepożądane
Rzadko u osób nadwrażliwych mogą wystąpić objawy wskazujące na obrzęk naczynioruchowy, np. obrzęk twarzy, języka bądź gardła, utrudnione połykanie i oddychanie oraz pokrzywka. Również może pojawić się pieczenie(w tym w gardle), świąd i nieprzyjemny smak. W przypadku wymienionych objawów należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

INOVOX a alkohol

INOVOX u osób starszych(65 lat i więcej)
INOVOX dla dzieci(do 18 lat)
INOVOX w ciąży
INOVOX a karmienie piersią
INOVOX a prowadzenie pojazdów
INOVOX refundacja

INOVOX cena i opakowania

INOVOX Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum INOVOX Express uzyskał ocenę 2.5 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.5/5 (4 opinie pacjentów)5 komentarzy INOVOX Express

 1. Juki

  Nic nie działa, zwykły cukierek pomarańczowy :/

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Kinga

  W ogóle nie skuteczny ! Tandeta w dodatku droga !!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Paweł

  Zupełnie nieskuteczny. Przy silnym bólu gardła brak jakiejkolwiek reakcji.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Pokrzywka

  Pojawiły się skutki uboczne w drugim dniu stosowania: pokrzywka, dlatego nie polecam, a wręcz odradzam.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania