Intractum Visci PhytoPharm

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Intractum Visci PhytoPharm to płyn do stosowania doustnego. Intrakt(preparat roślinny otrzymywany przez wytrawienie świeżego surowca roślinnego etanolem) zawiera naturalny wyciąg roślinny, który od dawna stosuje się tradycyjnie w leczeniu łagodnych początkowych stanów nadciśnienia tętniczego. Substancją aktywną leku jest wyciąg etanolowy z ziela jemioły. Wyciągi z jemioły wykazują działanie uspokajające i moczopędne, roślina ta obniża ciśnienie krwi przez zwiększenie częstości pracy mięśnia sercowego i rozszerzenie naczyń krwionośnych. Butelka zawiera 100ml płynu, lek dostępny jest bez recepty.

Przeznaczony uzupełniająco do tradycyjnego stosowania u pacjentów zagrożonych nadciśnieniem tętniczym, z zaleconą przez lekarza zmianą trybu życia i pozostających pod jego stałą kontrolą.
Nadwrażliwość na ziele jemioły.
Należy zachować ostrożność z dawkowaniem leku u osób z uszkodzoną wątrobą, mózgiem, chorych umysłowo, na padaczkę i przy alkoholizmie.
Brak stwierdzonych dotychczas interakcji ziela jemioły z innymi lekami.
Osoby dorosłe i młodzież powyżej 18 roku życia trzy razy dziennie po 2,5ml płynu podanego w niewielkiej ilości wody. Przewidywany czas kuracji to około cztery tygodne.
Około 10zł.
Płyn zawiera wyciąg ze świeżego ziela jemioły(Visci herbae recentis intractum, 1:1) oraz etanol 96%(v/v)(jako ekstrahent).
Produkt leczniczy zawiera etanol. Jednorazowa dawka leku (2,5ml) zawiera około 1,12g alkoholu etylowego, co równa się 12 ml wina lub 28 ml piwa.
Produkt nie jest przeznaczony dla osób z rozpoznanym i leczonym farmakologicznie nadciśnieniem tętniczym.
Produkt leczniczy do tradycyjnego zastosowania, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym okresie stosowania i doświadczeniu.
Działania niepożądane
Działania niepożądane nie są znane, lecz mogą wystąpić.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Intractum a alkohol

Intractum u osób starszych(65 lat i więcej)
Intractum dla dzieci(do 18 lat)
Intractum w ciąży
Intractum a karmienie piersią
Intractum a prowadzenie pojazdów
Intractum refundacja

Intractum cena i opakowania

Intractum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania