Irbutin

Działanie leku i ulotka

Irbutin jest środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera kwas masłowy w postaci maślanu sodu. Maślan sodu wykazuje przede wszystkim działanie przeciwzapalne, wywiera efekt troficzny, przyspiesza gojenie oraz regenerację jelitową. Ponadto jego obecność w świetle jelita pozwala na utrzymanie prawidłowego pH, tym samym zabezpieczając nasz układ pokarmowy przed inwazją mikroorganizmów. Związek ten jest wytwarzany w jelicie grubym i bierze udział w procesie trawienia. Jednakże na skutek nieprawidłowej diety, czy przy niewłaściwym trybie życia poziom kwasu masłowego w jelitach jest zbyt niski. Celem podwyższenia, w sposób naturalny, poziomu kwasu masłowego należy włączyć do diety przede wszystkim produkty pełnoziarniste, otręby, nieprzetworzone płatki zbożowe, orzechy, ciemne razowe makarony, pieczywo, brązowy ryż, grube kasze, ale także ogólnodostępne warzywa, np. strączkowe (w tym groch, fasola, bób, soja), marchew, kapusta (surowa, ale przede wszystkim kiszona i wszelkie inne kiszonki), buraki, szpinak, sałata, pomidory, ziemniaki. Również wszelkie owoce sezonowe oraz owoce suszone.

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego Irbutin jest przeznaczony do postępowania dietetycznego w: zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego (bólach i wzdęciach brzucha, biegunkach, zaparciach, dyspepsji czynnościowej), zespole jelita drażliwego (IBS), zaburzeniach flory jelitowej po antybiotykoterapii, chorobie uchyłkowej jelita grubego, stanach po zabiegach diagnostycznych i chirurgicznych w obrębie przewodu pokarmowego.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Zaburzenia połykania.
Należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach stosowanych aktualnie lub w ostatnim czasie, a także o lekach, które pacjent zamierza stosować. Również należy poinformować lekarza o obecnym stanie zdrowia, o chorobach lub dodatkowych dolegliwościach chorobowych, z jakimi się zmagamy. Produkt nie nadaje się do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Nie należy stosować pozajelitowo. Ciąża i karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Dorośli: 1 kapsułka 2 x dziennie, rano i wieczorem. Przez okres co najmniej 3 miesięcy. Dzieci pow. 7 roku życia: 1 kapsułka/dzień, najlepiej wieczorem. Przez okres co najmniej 6 tygodni.
Irbutin 60 kapsułek 18,69 – 34,21 zł.
1 kaps. zawiera 150 mg maślanu sodu w postaci mikrogranulatu plus substancje dodatkowe.
Działania niepożądane
Dotychczas nie stwierdzono.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Irbutin a alkohol

Irbutin u osób starszych(65 lat i więcej)
Irbutin dla dzieci(do 18 lat)
Irbutin w ciąży
Irbutin a karmienie piersią
Irbutin a prowadzenie pojazdów
Irbutin refundacja

Irbutin cena i opakowania

Irbutin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania