Irigasin

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją aktywną wyrobu jest sól kuchenna, czyli chlorek sodu (NaCl). W odróżnieniu od soli, którą kupujemy w sklepie nie jest wzbogacana jodem i aplikowana nie będzie wywoływała podrażnień. Drugą kluczową sprawą jest stężenie otrzymanego roztworu. Aby nie był on drażniący podczas aplikacji musi on być izotoniczny względem komórek organizmu. Oznacza to, że stężenie soli w roztworze musi odpowiadać naturalnemu stężeniu w komórkach ludzkiego ciała, czyli 0,9%.
Stężenie takie otrzymuje się poprzez rozpuszczenie jednej saszetki w ciepłej, przegotowanej wodzie (woda o temperaturze pokojowej byłaby nieprzyjemna w aplikacji) i uzupełnieniu do kreski zaznaczonej na irygatorze.
Tak przygotowany roztwór podany do nosa przepływa przez zatoki przynosowe oczyszczając je, wypłukując zaschnięty śluz, kurz i zgromadzone tam alergeny. Do tego nawilża śluzówkę nosa, wspomaga leczenie i zapobiega powstawaniu różnych chorób górnych dróg oddechowych, w tym: zapaleniu nosa i zatok, zakażeniom wirusowym, nieżytom na tle alergicznym.
Poprzez rozpuszczenie dwóch saszetek można przygotować roztwór hipertoniczny (o stężeniu większym niż to w komórkach ciała). Taki roztwór będzie wymuszał przeniknięcie zalegającego płynu, np. w obrzęku śluzówek, do jamy nosowej i umożliwiał jego usunięcie.
Zabieg płukania nosa i zatok stosowany po raz pierwszy może być nieprzyjemny, ale właściwie przeprowadzony jest bezpieczny i może przynieść niemalże natychmiastową ulgę w problemach z infekcjami i drożnością nosa wraz z zatokami przynosowymi.

Roztwór izotoniczny: oczyszczanie nosa i zatok, nieżyt nosa, zapalenie zatok przynosowych, narażenie na pył i kurz w powietrzu, profilaktyczna higiena nosa i zatok.
Roztwór hipertoniczny: oczyszczanie nosa i zatok, obrzęk śluzówki nosa.
Nadwrażliwość na chlorek sodowy, całkowita blokada nosa uniemożliwiająca wydostaniu się podawanego roztworu, infekcja i uczucie zatkania ucha.
brak danych
Płukanie należy przeprowadzać 1-2x dziennie. Do butelki wsypujemy zawartość 1 (roztwór izotoniczny) lub 2 saszetek (roztwór hipertoniczny) i uzupełniamy ciepłą (ale nie gorącą!), przegotowaną wodą do kreski zaznaczonej na irygatorze (240 ml). Do każdego płukania należy przygotować nowy roztwór.
W celu aplikacji należy pochylić się lekko nad zlewem, przyłożyć końcówkę butelki do nosa i ścisnąć ją. Roztwór wchodząc do nosa jednym nozdrzem przejdzie przez zatoki przynosowe i wydostanie się drugim nozdrzem. Do każdego otworu nosowego aplikujemy po połowie zawartości butelki. W czasie zabiegu spokojnie oddychamy przez usta. Po zakończeniu aplikacji nos należy delikatnie (nie gwałtownie!) wydmuchać.
Do ok. 1 h po aplikacji nie należy się kłaść i wychodzić na zewnątrz, szczególnie na zimne powietrze.
brak danych
Saszetki zawierają czysty chlorek sodowy (NaCl). Zestaw do płukania nosa i zatok: aplikator (irygator) i 12 saszetek. Zestaw uzupełniający: 30 saszetek

Dowiedz się więcej o składzie: .

Irigasin a alkohol

Irigasin u osób starszych(65 lat i więcej)
Irigasin dla dzieci(do 18 lat)
Irigasin w ciąży
Irigasin a karmienie piersią
Irigasin a prowadzenie pojazdów
Irigasin refundacja

Irigasin cena i opakowania

Irigasin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania