Iruxol Mono

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Maść zawierająca kolagenazę, stosowana miejscowo na ranę przyspiesza gojenie i enzymatyoczyszcza oczyszcza rany. Wybiórczo usuwaja z rany martwiczo zmienione tkanki.

Trudno gojące się rany (odleżyny; owrzodzenia podudzi; zgorzel cukrzycowa; oparzenia, w tym po radioterapii).
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Skuteczność maści zmniejsza się, jeżeli jednocześnie są stosowane leki odkażające (woda utleniona, jodyna, nadmanganian potasu), mydło, inne detergenty lub miejscowo antybiotyki: tetracyklina, chlorotetracyklina, gramicydyna.
Przed nałożeniem maści ranę należy uprzednio zwilżyć 0,9% fizjologicznym roztworem soli z ampułek dostępnych w aptekach w postaci 0,9% solutio natrii chlorati; następnie nakładać 1-2 razy na dobę; po nałożeniu maści na ranę należy nałożyć jałowy opatrunek.
cena od 20 do 30 zł, Rf
20 g maści, 1 g zawiera 1,2 j. kolagenazy.
Uwaga! Suchą powierzchnię rany należy zwilżyć roztworem soli fizjologicznej przed nałożeniem maści.
Działania niepożądane
Pieczenie, zaczerwienienie i ból w obrębie rany.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Iruxol a alkohol

Iruxol u osób starszych(65 lat i więcej)
Iruxol dla dzieci(do 18 lat)
Iruxol w ciąży
Iruxol a karmienie piersią
Iruxol a prowadzenie pojazdów
Iruxol refundacja

Iruxol cena i opakowania

Iruxol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Iruxol Mono uzyskał ocenę 1.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.0/5 (1 opinia pacjentów)6 komentarzy Iruxol Mono

 1. konkin

  Czasem przyczyną nie gojenia się rany jest zbyt słabe krążenie krwi w danej części ciała i należy go przywrócić jeśli to będzie możliwe – celem sprawdzenia krążenia należy zwrócić się do lekarza chirurga naczyniowego.
  W moim przypadku w celu przywrócenia krążenia najpierw zastosowano 10 – dniową kroplówkę leku vessel due f (dwa razy na dobę pomiędzy posiłkami ) a po niej tabletki vessel due f (2 x po jednej tabletce na dobę ) z jednoczesnym przyjmowaniem acardu 1 x 1 tabletka na dobę , apopentoxu 2x 1 tabletka na dobę i halidoru 2 x 2 tabletki na dobę . Po ok . tygodniu ustąpiły mi bóle t.zw. spoczynkowe i ziębnięcie ( z niedotlenienia ) a dopiero po ok. trzech miesiącach zagoiła się niewielka ranka . Wg wyjaśnień lekarza nie wszystkim jednak ten lek vessel due f tak pomaga . Przed podaniem tego leku odstawiono mi lek klopidogrel , który w moim przypadku nie działał .
  Celem wsparcia gojenia można również dotlenić krew w komorze hiperbarycznej jeśli jest w pobliżu ale w moim przypadku pomimo 30 – tu zabiegów i tak wygojenie nastąpiło po ok. 3 – ech miesiącach . Wg mojego rozeznania terpia w/w lekami działa nie tylko przeciwzakrzepowo ale powoduje przynajmniej częściowe oczyszczenie tętnić i żył oraz wytworzenie przetok krążenia obocznego (obok zatkanych całkowicie tętniczek ) tam gdzie są one potrzebne.
  Po ok. 3 latach zmniejszyłem vessel due f do 1 x 1 tabletka na dobę a po 7- miu latach również halidor do 2-0-0 tabletek na dobę .
  Życzę cierpliwości i zdrowia – konkin

  Odpowiedz
 2. D.D

  Nigdy wiecej nie uzyje tej maści bo niedosyc ze samo owrzodzenie boli to po nalozeniu tej masci bol nie do zniesienia pieklo jak jasna cholera!! Oczywiscie mowa o Iruxol mono.

  Odpowiedz
 3. Danuta

  Ja raz sprobowalam i myslalal ze oszaleje pieklo jak cholera!

  Odpowiedz
 4. Daniel

  Maść jest droga i nieskuteczna, w moim przypadku najlepsze efekty zostały osiągnięte na stosowaniu: Przymoczek z ocetnidyny i opatrunków hydrokoloidowych. Odleżyna na pięcie o średnicy ok. 5 cm wygoiła się w 6-mcy. Na początku stosowałem iruxol ale nie wiele się działo po przejściu na przymoczki na octeni rana zaczęła goić się w oczach

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania