Isopto-Carpine

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Obniżające ciśnienie wewnątrzgałkowe (patrz ALPHAGAN) – lek z grupy parasympatykomimetyków, czyli substancji pobudzających jedną z części tzw. autonomicznego (czyli niezależnego od naszej woli) układu nerwowego. Działa po około 15-20 minutach od zakropienia.

Ostry atak jaskry zamkniętego kąta przesączania; leczenie jaskry pierwotnej z otwartym i zamykającym się kątem przesączania.
Jaskra wtórna z nieodwracalnie zamkniętym kątem przesączania; ostre zapalenie tęczówki lub ciała rzęskowego. Poinformuj lekarza, jeśli w przeszłości wystąpiło u ciebie odwarstwienie siatkówki.
Działa antagonistycznie (przeciwstawnie) z atropiną – nie stosować łącznie.
Według wskazań lekarza. Lek należy wkraplać do worka spojówkowego w pozycji leżącej lub z głową odchyloną do tyłu. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. Ostry atak jaskry, w pierwszej godzinie: 1 kropla co 10 minut, następnie co godzinę 1 kropla. Inne wskazania: co 6-8 godzin po 1 kropli.
cena do 5 zł, Rf
krople do oczu 1% (10 mg w 1 ml), 2% (20 mg w 1 ml); pilokarpina
UWAGI: patrz ALPHAGAN. Jedno najmniejsze opakowanie leku 1% dostępne jest bez recepty. Nie zaleca się po zastosowaniu leku prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Działania niepożądane
Lek może powodować kłucie, pieczenie i zaczerwienienie oka, zaburzenia widzenia, łzawienie i ból głowy. Do poważniejszych objawów, z którymi należy udać się do lekarza, należą: silny ból oka, nieregularne bicie serca, zaczerwienienie twarzy, nudności, wymioty, biegunka, trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej, ślinienie i pocenie.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Isopto-Carpine a alkohol

Isopto-Carpine u osób starszych(65 lat i więcej)
Isopto-Carpine dla dzieci(do 18 lat)
Isopto-Carpine w ciąży
Isopto-Carpine a karmienie piersią
Isopto-Carpine a prowadzenie pojazdów
Isopto-Carpine refundacja

Isopto-Carpine cena i opakowania

Isopto-Carpine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania