Jakavi

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawierający substancję czynną – ruksolitynib. Ma działanie przeciwnowotworowe. U pacjentów z włóknieniem szpiku obniża poziom markerów stanu zapalnego.Hamuje też namnażanie się komórek nowotworowych. Nie przenika bariery krew-mózg. Metabolizowany w wątrobie, wydalany głównie z moczem. Stosowany rzadko.

Leczenie powiększenia śledziony skorelowanego z chorobą lub objawów pierwotnego włóknienia szpiku (przewlekłego idopatycznego włóknienia szpiku), włóknienia szpiku poprzedzonego nadpłytkowością samoistną, włóknienia szpiku poprzedzonego nadkrwistością prawdziwą.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie zaleca się stosowania leku Jakavi u pacjentek w ciąży i karmiących piersią, pacjentów z wrodzoną nietolerancją galaktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy – galaktozy, niedoborem laktazy typu Lapp.
Należy zachować ostrożność stosując lek u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby, zaburzeniami czynności nerek, aktywnymi zakażeniami.
Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek równocześnie z: cymetydyną, nefazodonem, klarytromycyną, erytromycyną, ciprofloksacyną, telitromycyną, ketokonazolem, itrakonazolem, worikonazolem, flukonazolem, posakonazolem, apranewirem, sakwinawirem, indinawirem, atazanawirem, rytonawirem, lopinawirem, nelfinawirem, telaprewirem, boceprewirem, awasimibem, ryfabutyną, ryfampicyną, mibefradylem, diltiazemem, fenytoiną, karbamazepiną, fenobarbitalem, zielem dziurawca.
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Zalecana dawka początkowa wynosi 15 – 20 mg dwa razy na dobę, z możliwością zwiększania do maks. 25 mg dwa razy na dobę.
Lek należy stosować doustnie, niezależnie od posiłku.
1 tabletka zawiera 5 / 15 / 20 mg fosforanu ruksolitynibu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Jakavi a alkohol

Jakavi u osób starszych(65 lat i więcej)
Jakavi dla dzieci(do 18 lat)
Jakavi w ciąży
Jakavi a karmienie piersią
Jakavi a prowadzenie pojazdów
Jakavi refundacja

Jakavi cena i opakowania

Jakavi Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Jakavi uzyskał ocenę 1.6 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.6/5 (5 opinie pacjentów)24 komentarze Jakavi

 1. Renata

  Poszukuję leku JAKAVI dla mojej chorej mamy. Lek w jej przypadku jest skuteczny, ale nie stać nas na jego zakup. Jeśli ktoś ma to lekarstwo i chciałby pomóc to bardzo proszę. Mój adres kontaktowy renatabanaszak72@interia.pl

  Odpowiedz
  • Monika

   Mojej mamie pomagał, ale się skończył. Czy zostało coś koleżance z tego lekarstwa ?

   Odpowiedz
 2. Monika

  Potrzebuję lek JAKAVI dla mojej mamy. Nie stać nas na zakup. Jeśli ktoś możne pomóc i ma choćby niepełne opakowanie to bardzo proszę o kontakt : monika1802@vp.pl

  Odpowiedz
 3. Smutas30@o2.pl

  Potrzebuję leku jakavi dla mojej żony ma 42 lat i nie stać mnie żeby jej pomóc

  Odpowiedz
 4. Potrzebny lek: JAKAVI

  Proszę o pomoc. Poszukuję leku JAKAVI dla mojej mamy. Niestety przy jej chorobie lek nie jest refundowany, a koszt jednego opakowania to 20.000 zł. Kontakt: 732-999-268.

  Odpowiedz
 5. krzy_wy_

  Również potrzebuję tego leku dla Mamy. Dzisiaj odmówiono jej kontynuacji refundacji z NFZ, po półrocznym leczeniu zwłóknienia wtórnego ( po czerwienicy prawdziwej). Wprawdzie lek pomagał, ustąpiły różne dolegliwości, ale śledziona zmniejszyła się w niewystarczającym, wg NFZ, stopniu. Lekarka prowadząca zaleca dalszą terapię lekiem, ale nie może dać recepty na refundowany lek. Nie stać nas na zakup po cenie rynkowej. Tel. 600401998

  Odpowiedz
  • Pytanie

   Dzień dobry.Czy mogę prosić o informację ile Mama chorowała na czerwienicy zanim doszło do wtórnego zwłóknienia szpiku? Pozdrawiam.Magda.

   Odpowiedz
 6. Karol

  Poszukuję leku JAKAVI dla mojej mamy. Przyjmowała ten lek przez 1,5 roku. Przynosił efekty – nie było konieczności przetoczeń ale w tym miesiacu wypadła z programu lekowego ponieważ nie zmniejszyła się śledziona. Jeśli komuś jest niepotrzebny to proszę o kontakt tel. 502941582

  Odpowiedz
 7. artur.bednarski56@gmail.com

  Odstąpię lek JAKAVI [ 3 opakowania po 56 tab. 15mg.] potrzebującym nieodpłatnie.tel.692 641 672 Artur.

  Odpowiedz
 8. Ania

  Po przeczytaniu tego wpisu zamarłam.1,5h temu wróciłam do domu z tabletkami JAKAVI pełna nadziei na normalne życie bo po Interferoni miałam już dość życia a tu… Jeśli mogę spytać, ile lat miała Pani mama?

  Odpowiedz
  • Magda

   Witam ! Mama miała 74 lata . Mineło 9 lat od wykrycia choroby- mielofibrozy poprzedzonej nadpłytkowością . Brała Hydroksycardiamid ( nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę ) , choroba wtedy była stabilna ,choc postępowała . Zaczeła brac Jakavi , zaczeły się pojedyńcze incydenty : omdlenia , temperatura , martwica palca. pozniej stan się poprawił . Czuła się bardzo dobrze , przestała się pocić . ,wyniki się poprawiły . Była pod kontrolą lekarza – jeden raz w miesiącu . I nagle dwa tygodnie po wizycie u lekarza pojawiły się objawy przeziębienia i okazało się ,że to ostra białaczka . Zmarła w ciągu 4 dni. nic nie mogliśmy zrobić. Nie mam 100 procentowej pewności , ze smierć przyspieszyło Jakavi , ale pojawiły się wszystkie jego działania niepożadane. I co najgorsze zaraz po zaczetej kuracji. Polecam kontakt z lekarzami z Katowic . Zmarła im pacjentka w czasie kuracji Jakavi. Proszę być ostrożną . My z Mamą tez tak się cieszyłyśmy z tego leku . Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 9. Zofia KIEWLICZ

  Jestem farmaceutką i dużo przeczytałam o tym leku, i/ale:
  1 /lek po europejskiej rejestracji w 2012, ; orphan drug” po III fazie bad.klin.; + Com-fort I i Comfort II na etapie 5 letniego programu lekowego w Centrum Hemat. i Trans-fuzjol. w W-wie. – nie refundowany w PL, pomimo refundacji w prawie wszystkich za wyjątkiem 8 krajów UE, pomimo rekomendacji nr 120/2014 z 12 maja 2014.
  2/ Lek skuteczny w podniesieniu komfortu życia, zmniejszający po 48 m-cach w ok. 30-50% śledzionę i objawy, czy trwale – raz tak raz nie. Duże działanie uboczne.
  3/ cena 5 mg. 60 tabl. 10.000PLN; 15-20 mg 60 tabl. 20 500PLN;
  4/ lek w ochronie patentowej do 2016 r + ew.SPC = BRAK GENERYKÓW DO TEJ DATY I NADUŻYWANIE POZ. WYŁĄCZNOŚCI PRZEZ PRODUCENTA M.INN. PRZEZ DYKTOWANIE ZAPOROWEJ CENY.
  5. lek musi być zapisany przez onkologa, żaden onkolog nie chce na prywatną 100% płatność przepisać leku. Odpowiedź “nie znam leku nie mogę brać odpowiedzialności”
  WNIOSEK – lek NIEDOSTĘPNY. Z.Kiewlicz

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
  • MAGDA

   MAMA ZMARŁA TYDZIEŃ TEMU . SMIERC PRZYSPIESZYŁO JAKAVI , A WŁASCIWIE JEGO DZIAŁANIA UBOCZNE . ZABIŁY JĄ WSZYSTKIE KSIĄZKOWE DZIAŁANIA NIEMOŻADANE TEGO LEKU, PO 6 MIESIĄCACH UŻYWANIA.

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania