Jeanine tabletki powlekane

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Atywia

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Jeanine tabletki powlekane jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat hamuje owulację (brak piku LH w środku cyklu i zwiększenie stężenia progesteronu w fazie lutealnej) oraz zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy. Wskaźnik Pearl’a wynosi 0,4. Stosowanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia estradiolu, które jest porównywalne do występującego we wczesnej fazie folikularnej.


patrz CILEST
patrz CILEST
brak danych
(dotyczy wszystkich doustnych środków antykoncepcyjnych) ściśle według wskazówek lekarza. Poszczególne preparaty różnią się między sobą składem – dobór właściwego preparatu powinien być dokonywany ściśle indywidualnie przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania należy dokładnie zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania leku. Jednofazowe DŚAK stosuje się zazwyczaj w cyklu 28-dniowym, składającym się z 21 dni przyjmowania preparatu i 7 dni przerwy. Przyjmowanie DŚAK rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiączki – należy stosować po 1 tabl. dziennie o stałej porze dnia do 21. dnia cyklu włącznie. Po 7-dniowej przerwie należy rozpocząć ponowne przyjmowanie preparatu z nowego opakowania, nawet wtedy gdy nie wystąpiło krwawienie miesięczne. Inne sposoby przyjmowania .preparatów (np. od piątego dnia cyklu) nie zapewniają skutecznej antykoncepcji. Jeżeli preparat nie został zażyty o właściwej porze, należy go przyjąć jak najszybciej. Przerwa w stosowaniu DŚAK wynosząca ponad 36 godzin powoduje zniesienie skuteczności antykoncepcyjnej DSAK. Ze względu na małą zawartość hormonów w preparacie, w razie wymiotów lub biegunki (zmniejszenie wchłaniania – o ile dolegliwości wystąpiły w czasie do 3-4 godzin od zażycia preparatu) działanie antykoncepcyjne może być przejściowo zniesione. Jeśli biegunka i wymioty utrzymują się dłużej niż dobę, preparat należy odstawić i zastosować inne środki antykoncepcyjne. W ciągu pierwszego tygodnia stosowania DŚAK wskazane dodatkowe zabezpieczenie antykoncepcyjne. Po zaprzestaniu stosowania DŚAK zwiększa się możliwość wystąpienia ciąży mnogiej.
cena od 30 do 50 zł.
SKŁAD: 30 meg etynyloestradiolu + 20 mg dienogestu.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Jeanine a alkohol

Jeanine u osób starszych(65 lat i więcej)
Jeanine dla dzieci(do 18 lat)
Jeanine w ciąży
Jeanine a karmienie piersią
Jeanine a prowadzenie pojazdów
Jeanine refundacja

Jeanine cena i opakowania

Jeanine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Jeanine tabletki powlekane uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 20 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (20 opinie pacjentów)20 komentarzy Jeanine tabletki powlekane

 1. Mała Mi

  Skuteczność bardzo dobra, biorę lek już 2 rok i wszystko ok, oprócz ceny która rośnie. Skutków ubocznych brak.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 33 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Biore 3 lata i jestem zadowolona.
  . Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Lekkie huśtawki
  nastrojów. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 4 dni w dawce: 1 tabletek. Zupełny brak libido. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 1 dni w dawce: 1 tabletek. Dla mnie pierwsze opakowanie też było wielkim nieustającym krwawieniem.ale za to nastpny okres
  przyszedł bezboleśnie jak nigdy i trwał 2,5 dnia. widać trzeba chwilę na dostosowanie organizmu.
  . Skutki uboczne oceniam na minimalne. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. W całym cyklu brania ich miałam pół dnia, kiedy nic ze mnie nie leciało. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na antykocepcja. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Odstawiłam je z dnia na dzień po 4 miesiącach przyjmowania- zaczęła mi
  drętwieć ręka i czułam ewidentne problemy z krążeniem. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 25 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Jeanine w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 11. Anonim

  Jestem 31 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Moje pierwsze opakowanie, cały czas mam krwawienie, chyba nie wytrzymam do końca cyklu. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 12. Anonim

  Jestem 18 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Biorę od około 7 miesięcy, nawet po nich schudłam o dziwo. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 13. Anonim

  Jestem 37 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Podobna miały być bardzo dobre na cere, u mnie jakoś tego nie widać. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 14. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 10 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam Jeanine przez 11 miesięcy, przytyłam w tym czasie 2 kg.
  Ostatnio pojawiły się małe klimaty depresyjne. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 15. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 16. Anonim

  Jestem 19 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Moj organizm nie toleruje Jeanine, plamienia a na dobry koniec nadżerka. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Jeanine w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 17. Anonim

  Jestem 31 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 1 tabletek. Brałam przez około 2 lata, bardzo dobre doświadczenia. Po tym zrobiłam testy wątrobowe i było OK. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 18. Anonim

  Jestem 27 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Nie za dobra, już odstawiłam to świństwo. Miałam dusznośći, oragnizm zatrzymywał wodę, lekka depresja no i “naganna” cera. Ilość skutków ubocznych oceniam na bardzo wyraźną. Lek spowodował u mnie poważne skutki uboczne na tyle, że byłem zmuszona go odstawić. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 19. Anonim

  Jestem 21 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Dopiero zaczynam trochę się boję ale podobno są bardzo dobre, ma to być IV generacja;). Skutki uboczne oceniam na minimalne. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 20. Anonim

  Jestem 17 letnią kobietą stosującą antykoncepcję. Jeanine brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Skuteczność jak przy każdych innych tabletkach. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Jeanine w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania