Jevtana

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawierający substancję czynną – kabazytaksel. Ma działanie przeciwnowotworowe. Taksan, półsyntetyczna pochodna substancji z igieł cisu. Działanie polega na zakłócaniu funkcji komórek nowotworowych w określonych stadiach ich podziału, doprowadzając do wstrzymania ich namnażania. Stosowany rzadko. Lek metabolizowany w wątrobie, wydalany głównie z kałem.

Leczenie hormonoopornego, przerzutowego raka gruczołu krokowego w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem, u pacjentów po chemioterapii opartej na docetakselu.
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie należy stosować leku Jevtana u pacjentów z neutropenią, zaburzeniami czynności wątroby, po niedawnym podaniu szczepionki przeciwko żółtej febrze.
Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek równocześnie z: karbamazepiną, fenytoiną, fenobarbitalem, ryfampicyną, ketokonazolem, itrakonazolem, atazanawirem, indynawirem, nelfinawirem, sakwinawirem, nefazodonem, worykonazolem, telitromycyną, klatrytromycyną, ryfabutyną, ryfapentyną, walsartanem, repaglinidem, statynami, zielem dziurawca.
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.
Zalecana dawka wynosi 25 mg/m2 pc. w godzinnym wlewie dożylnym, co 3 tygodnie, w skojarzeniu z prednizonem lub prednizolonem podawanym w dawce 10 mg dobowo, doustnie.
Lek w postaci koncentratu i rozpuszczalnika do sporządzenia roztworu do infuzji. 1 fiolka z 1,5 ml koncentratu zawiera 60 mg kabazytakselu. 1 ml koncentratu zawiera 40 mg kabazytakselu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Jevtana a alkohol

Jevtana u osób starszych(65 lat i więcej)
Jevtana dla dzieci(do 18 lat)
Jevtana w ciąży
Jevtana a karmienie piersią
Jevtana a prowadzenie pojazdów
Jevtana refundacja

Jevtana cena i opakowania

Jevtana Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)2 komentarze Jevtana

 1. Grażyna

  Witam.
  Mój mąż od 6 lat choruje na raka prostaty. Ma przerzuty głównie do węzłów chłonnych. Wykorzystał już wszystkie możliwe metody leczenia. Brał również udział w badaniach klinicznych, ale choroba nadal bardzo postępuje. Wiem, że kolejną metodą leczenia mógł by być kabazytaksel (jevtana). Jednak lek ten nie jest refundowany.
  Proszę o podanie ceny tego leku, jeżeli chciałabym zakupić go na własną rękę ?
  Grażyna

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania