Jodid tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Jodid tabletki jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Uzupełnia niedobór jodu – pierwiastka niezbędnego dla syntezy hormonów tarczycy, hormonu wzrostu oraz prawidłowego rozwoju ośrodkowego układu nerwowego i układu kostno-stawowego. Jodek potasu wykazuje także silne działanie wykrztuśne oraz odkażające – wchodzi w skład gotowych leków wykrztuśnych; jest także stosowany do przygotowywania mieszanek wykrztuśnych w aptekach.

Zapobiegawczo i leczniczo w stanach niedoboru jodu (m.in. zapobieganie powstawaniu endemicznego wola tarczycy, czyli choroby tarczycy związanej z niedoborami jodu występujących w środowisku naturalnym, w stanach po operacji wola tarczycy, leczeniu niedoczynności tarczycy spowodowanej niedoborem jodu) lub w stanach zwiększonego zapotrzebowania na jod (ciąża).
Jawna nadczynność tarczycy (w nadczynności utajonej dawka dobowa dla dorosłych nie powinna przekraczać 150 mcg); gruczolak i rak tarczycy (także podejrzenie raka tarczycy); zapalenie opryszczkowe skóry (choroba Duhringa).
Przy jednoczesnym stosowaniu leków moczopędnych oszczędzających potas (spironolactone, triamteren) – możliwość nadmiernego podwyższenia poziomu potasu we krwi (hiperkaliemia). Nie stosować jednocześnie z lekami przeciwtarczycowymi (propylthiouracil, thiamazol).
Przyjmować po posiłkach. Ściśle indywidualne, zależne od stopnia niedoboru jodu, stanu chorego i jego wieku. Dobowe zapotrzebowanie na jod jest zależne od zawartości jodu w pokarmach i środowisku naturalnym – w Polsce waha się w granicach od 100-300 mcg na dobę (1 mg, czyli 1000 mcg, czyli mikrogramów). Przeciętne dawkowanie dobowe w zapobieganiu i leczeniu niedoborówjodu: dorośli: 200-500 mcg; kobiety w ciąży: 200-250 mcg; niemowlęta do 1 roku życia: 50 mcg; dzieci 1.-3. rok życia: 50-80 mcg; dzieci 4.-6. rok życia: 80-100 mcg; dzieci 6.-12. rok życiu: 100-150 mcg; dziecil2.-18. rok życia: 150 mcg jodu na dobę. Leczenie zapobiegawcze może być prowadzone przez wiele lat, a nawet przez całe życie. Maksymalna dawka dobowa dla dorosłych nie powinna przekraczać 500 mcg.
0,1 mg, cena od 10 do 20 zł;
0,2 mg, cena od 5 do 10 zł, Rf
100 tabletek, 1 tabletka zawiera 100 mg, lub 200 mg elementarnego jodu w postaci jodku potasu.
UWAGI: związki jodu stosunkowo często są przyczyną występowania reakcji uczuleniowych, przejawiających się zwłaszcza zmianami skórnymi (osutka) i podrażnieniem błon śluzowych. Przedawkowanie jodu może wywołać nadczynność tarczycy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Jodid a alkohol

Jodid u osób starszych(65 lat i więcej)
Jodid dla dzieci(do 18 lat)
Jodid w ciąży
Jodid a karmienie piersią
Jodid a prowadzenie pojazdów
Jodid refundacja

Jodid cena i opakowania

Jodid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Jodid tabletki uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)2 komentarze Jodid tabletki

  • gość

   Gdyby kto pytał czy działa Jodid 200mg to działa na 100 % ….. Mam sporą niedocz.tarcz. i ostatnie miesiące bardzo zle sie czułam po prostu bardzo osłabiona , szukałam pomocy i różnych rad suplementów witamin i owszem troszke pomogły ….. leczy gdy zakupiłam jodid i zaczęłam stosowac od razu 1tabl. 1 raz rano po śniadaniu i nie spożywam glutenu . Zmiany nastąpiły kolosalnie pozytywnie …. mam więcej sił , nie mam depresji , bo nic sie nie chciało tylko spać … !!!! Polecam …..

   Cena
   Skuteczność
   Czas działania
   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania