Jumex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Selegilina jest inhibitorem monoaminooksydazy B stosowanym w leczeniu choroby Parkinsona

patrz APO-SELIN
Uczulenie na selegilinę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy. Należy poinformować lekarza, jeśli choruje się na jaskrę z wąskim kątem przesączania, choroby psychiczne, chorobę wrzodową, chorobę niedokrwienną serca, jeśli ma się trudności z oddawaniem moczu.
Należy powiadomić lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach. Lek może nasilić działania niepożądane petidyny i fluoksetyny.Jeśli przyjmuje się więcej selegiliny niż 10 mg (2 tabl.) na dzień, należy unikać alkoholu, napojów i produktów z dużą ilością kofeiny.
Ściśle według wskazań lekarza. Leku nie należy zażywać wieczorem, ponieważ może powodować problemy z zaśnięciem. Opuszczoną dawkę leku trzeba pominąć, jeśli jest późne popołudnie, i wrócić następnego dnia do zwykłego schematu przyjmowania leku – nie brać na raz podwójnej dawki leku.
tabletki po 5 mg; cena od 30 do 50 zł
50 tabletek, 1 tabletka zawiera 5 mg selegiliny.
Działania niepożądane
Czasami zdarzają się nudności i wymioty, bóle brzucha, suchość w jamie ustnej, zawroty głowy, bezsenność. Jeśli pojawią się takie objawy, jak: bóle w klatce piersiowej, przyspieszone lub zwolnione bicie serca, omdlenia, mroczki przed oczami, zwiększone pocenie, dziwne ruchy ciała niezależne od naszej woli (np. twarzy, szyi, karku), ruchy skręcające ciała, zmiany nastroju, omamy, krew w stolcu lub smolisty stolec, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Jumex a alkohol

Jumex u osób starszych(65 lat i więcej)
Jumex dla dzieci(do 18 lat)
Jumex w ciąży
Jumex a karmienie piersią
Jumex a prowadzenie pojazdów
Jumex refundacja

Jumex cena i opakowania

Jumex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania