Juvit C

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Juvit C to lek w postaci kropli doustnych zawierający witaminę C. Substancja czynna leku ma za zadanie uzupełnienie niewystarczających jej dawek w diecie. Witamina C(kwas askorbowy, kwas askorbinowy) jest substancją niezbędną do przebiegu procesów metabolicznych zachodzących w organizmie. Kwas askorbinowy bierze udział m.in. w syntezie kolagenu, elastyny, substancji międzykomórkowej, co ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie chrząstek, zębów, kości, zwiększenie elastyczności naczyń włosowatych,a także właściwe gojenie się ran. Jednak witamina C stosowana jest najczęściej w celu zwiększenia odporności organizmu(np. w przeziębieniu), szczególnie w okresach przejściowych oraz w celu uzupełniania niedoborów tej witaminy oraz zapobiegania ich wystąpieniom. Opakowanie zawiera 40ml roztworu.

Leczenie stanów niedoboru witaminy C(kwas askorbowy) oraz profilaktyka chorób związanych z niedoborem witaminy C(m.in. szkorbut i jego wczesne objawów, choroba Moellera-Barlowa, podczas rekonwalescencji, w diecie ubogiej w witaminę C np. niemowlęta sztucznie karmione).
Rekcje uczuleniowe na witaminę C lub na substancje pomocnicze. Występująca u pacjentów szczawianowa kamica nerkowa.
W przypadku kobiet w ciąży i karmiących piersią nie stosować w wyższych niż zalecane dawki leku.
Witamina C podawana równocześnie z sulfonamidami może prowadzić do wytrącania kryształów sulfonamidów w moczu.
Witamina C stosowana jednocześnie wpływa na zwiększanie wchłaniania żelaza, wydłuża okres półtrwania paracetamolu we krwi, wzmacnia wzajemnie działanie z glikozydami flawinowymi, może spowodować wzrost stężenia estrogenów w surowicy krwi.
Zmniejszenie stężenia witaminy C we krwi mogą wystąpić przy równoległym stosowaniu tetracyklin, doustnych środków antykoncepcyjnych, barbituranów, dużych dawek kwasu acetylosalicylowego.
Niemowlęta i dzieci od 28 dnia życia do ukończenia 24 miesiąca życia-od 5 do 8 kropli raz dziennie dodane do pokarmu lub napoju.
Dzieci od 3 do 11 lat 10 kropli leku raz dziennie.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat-od 15 do 20 kropli raz dziennie. W niedoborach lub w zwiększonym zapotrzebowaniu można zwiększyć dawkę podwójnie lub przyjmować produkt leczniczy dwa razy dziennie.
W celu ułatwienia podania leku można go podać w pokarmie lub napoju.
Około 15zł.
1 ml leku zawiera 100mg kwasu askorbowego(witamina C-substancja cynna) i substancje pomocnicze.
Nie podawać pacjentom z nadmiernym wchłanianiem żelaza z przewodu pokarmowego dużych dawek leku.
Podawanie leku w dużych dawkach może mieć wpływ na wyniki badań laboratoryjnych(np. fałszywie dodatni wynik testu na obecność glukozy w moczu, fałszywie ujemny wynik testu na obecność krwi w kale, obniżenie wyników oznaczeń aktywności niektórych enzymów, zawyżenie bądź zaniżenie wyników oznaczeń zawartości bilirubiny w surowicy krwi).
Zachować ostrożność w stosowaniu u osób z niedoborem hedydrogenazy glukozo-6-fosforanowej) ponieważ produkt leczniczy może spowodować hemolizę krwinek czerwonych.
Zw względu na możliwość przedawkowania leku, nie podawać go dzieciom bezpośrednio z butelki do ust dziecka.
1ml leku to około 20 kropli płynu.
Działania niepożądane
Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek leku mogą rzadko pojawić się bóle głowy, zaczerwienienie skóry, zwiększona diureza moczu, powstawanie kryształów szczawianu wapnia oraz moczanów w drogach moczowych. Po odstawieniu płynu u niektórych osób zaobserwowano rozwój tolerancji z objawami niedoboru po odstawieniu(szkorbut),a nawet uzależnienie z bólami głowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Juvit a alkohol

Juvit u osób starszych(65 lat i więcej)
Juvit dla dzieci(do 18 lat)
Juvit w ciąży
Juvit a karmienie piersią
Juvit a prowadzenie pojazdów
Juvit refundacja

Juvit cena i opakowania

Juvit Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania