Kalimat prolongatum

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera łatwo przyswajalny związek potasu. Potas reguluje równowagę wodną organizmu, jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej czynności serca, mięśni i układu nerwowego.

Jest stosowany w leczeniu i zapobieganiu stanom niedoboru potasu w przebiegu biegunek, cukrzycy, leczenia lekami moczopędnymi, glikozydami nasercowymi, hormonami steroidowymi.
Zwiększone stężenie potasu we krwi, niewydolność nerek, niewydolność nadnerczy.
Preparatów potasu nie należy stosować razem z lekami moczopędnymi oszczędzającymi potas oraz lekami z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny.
Ściśle według wskazań lekarza. Tabletki należy przyjmować w czasie posiłku lub tuż po jedzeniu, popijać niewielką ilością wody lub innego płynu.
brak danych
W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych sugerujących zwiększone stężenie potasu należy przerwać stosowanie preparatu i skontaktować się z lekarzem.
Działania niepożądane
Niekiedy mogą wystąpić nudności, wymioty, biegunka. Długotrwałe przyj­mowanie dużych ilości preparatu może doprowadzić do stanu znacznie zwiększonego stężenia potasu w surowicy krwi z zaburzeniami czucia, osłabieniem, złym samopoczuciem, kołataniem lub chwilowymi przerwami w pracy serca oraz zlewnymi potami.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Kalimat a alkohol

Kalimat u osób starszych(65 lat i więcej)
Kalimat dla dzieci(do 18 lat)
Kalimat w ciąży
Kalimat a karmienie piersią
Kalimat a prowadzenie pojazdów
Kalimat refundacja

Kalimat cena i opakowania

Kalimat Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania