Kalipoz prolongatum

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Kalipoz prolongatum to preparat zawierający jako substancję czynną chlorek potasu. Potas jest niezbędny do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, właściwej pracy nerek oraz regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej. Niedobór potasu może powodować nadciśnienie, zmęczenie i zaburzenie pracy serca.

Niedobór potasu (hipokaliemia).
Nadwrażliwość na składniki preparatu, hiperkaliemia, niewydolność nerek, kwasica metaboliczna, niewydolność nadnerczy, krwawienia z przewodu pokarmowego, kwasica.
Przeciwwskazane jest łączne stosowanie preparatu z lekami moczopędnymi oszczędzającymi potas (spironolakton), inhibitorami konwertazy angiotensyny, sartanami.
Częstość stosowania leku należy ustalić z lekarzem.
Kalipoz prolongatum, tabletki, 391mg K+, 30 tabletek – lek refundowany, Kalipoz prolongatum, tabletki, 391mg K+, 60 tabletek – lek refundowany.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 750 mg chlorku potasu (zawiera 10 mmol potasu).
W czasie zażywania preparatu należy regularnie badać pracę serca oraz stężenie potasu we krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Kalipoz a alkohol

Kalipoz u osób starszych(65 lat i więcej)
Kalipoz dla dzieci(do 18 lat)
Kalipoz w ciąży
Kalipoz a karmienie piersią
Kalipoz a prowadzenie pojazdów
Kalipoz refundacja

Kalipoz cena i opakowania

Kalipoz Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Kalipoz prolongatum uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (3 opinie pacjentów)2 komentarze Kalipoz prolongatum

 1. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na brak potasu. Kalipoz prolongatum dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 0 dni w dawce: 1 tabletek. Dobre na brak potasu w organizmie. Z powodzeniem można zastąpić innym lekiem. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Kalipoz prolongatum w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 53 letnią kobietą chorującą na skurcze. Kalipoz prolongatum brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 3 dni w dawce: 1 tabletek. Chcę powiedzieć że często stosuję kalipoz na skurcze w nogach mogą być spowodowane brakiem potasu, biorę go szczególnie w okresie zimowym pomaga. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Kalipoz prolongatum w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania