Karbagen

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny, stosowany w stanach depresyjnych z niepokojem lub pobudzeniem różnego pocho­dzenia, w stanach depresyjnych w przebiegu schizofrenii, w nerwicach narządowych.Czytaj również: Apydan.

Napady padaczkowe częściowe oraz uogólnione u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. W niektórych postaciach, zwłaszcza opornych na inne leki przeciwpadaczkowe, jest uznawany jako lek I wyboru (I rzutu) – jako lek pojedynczy lub składnik leczenia skojarzonego z innymi lekami przeciwpadaczkowymi.
Nadwrażliwość na lek, jaskra, przerost gruczołu krokowego, świeży zawał mięśnia sercowego. Ponadto nie należy stosować leku u chorych z leukopenią, zaburzeniami czynności wątroby i nerek oraz chorobami serca, w ciąży i okresie karmienia piersią, w zatru­ciu alkoholem i środkami nasennymi.
Trój pierścieniowe leki przeciwdepresyjne nasilają depresyjne działanie barbituranów, neuroleptyków, alkoholu etylowego. Znoszą hipotensyjne działanie guanatedyny, hamują działanie leków przeciwzapalnych, nasilają działanie epinefryny i atropiny.
Ściśle indywidualne – w zależności od rodzaju leczenia, stosować podczas posiłków lub niezależnie od posiłków w 2 równych dawkach w ciągu doby. Dorośli: początkowo 2 razy na dobę po 300 mg; dawka może być zwiększana w zależności od potrzeby do 2 razy na dobę po 800-1200 mg. Dzieci powyżej 6. roku życia: 2 razy na dobę po 4-5 mg na kg masy ciała na dobę.
Lek refundowany, sprawdź cenę poniżej.
Uwaga! Lek upośledza zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę urządzeń mechanicznych. Podczas zażywania leku nie należy pić alkoholu. Dawkowanie leku musi być uzależnione od poprawy stanu chorego lub wystąpienia objawów toksycznych. Możliwe jest działanie teratogenne (powstanie wad wrodzonych w pierwszym trymestrze ciąży). Leku nie należy gwałtownie odstawiać.
Zaburzenia pracy serca, zaburzenia widzenia, suchość w jamie ustnej, upośledzenie perystaltyki przewodu pokarmowego, bóle gło­wy, drżenia mięśniowe, hipotonia ortostatyczna, zatrzymanie moczu, zaburzenia potencji i inne.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Karbagen a alkohol

Karbagen u osób starszych(65 lat i więcej)
Karbagen dla dzieci(do 18 lat)
Karbagen w ciąży
Karbagen a karmienie piersią
Karbagen a prowadzenie pojazdów
Karbagen a antykoncepcja
Karbagen refundacja

Karbagen cena i opakowania

Karbagen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania