Ketek (telitromycyna)

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbakteryjne – antybiotyk z grupy makrolidów II generacji.

Dorośli: zaostrzenia przewlekłych zapaleń oskrzeli, pozaszpitalne zapalenia płuc, ostre zapalenie zatok obocznych nosa; dzieci powyżej 12 roku życia: zapalenia migdałków podniebiennych i gardła przy nietolerancji na antybiotyki beta-laktamowe.
Także uczulenie na inne makrolidy. Patrz INTERAKCJE.
Nie stosować łącznie z cizaprydem (cisapride), terfenadyną (terfenadine), astemizolem, chinidyną (quinidine), dizopiramidem (disopiramide) – ryzyko zaburzeń przewodnictwa w sercu, widoczne w EKG jako „wydłużony odstęp QT”. Nasila działanie i toksyczność karbamazepiny (carbamazepine), astemizolu. Nie stosować z lekami z grupy statyn (atorvastatin, lovastatin, simvastatin) – łączne stosowanie zwiększa ryzyko rabdomiolizy (patrz CHINOPLUS). Może nasilać działanie teofiliny (theophylline; aminophylline), digoksyny (digoxin), cyklosporyny (ciclosporine), doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol) – stosować łącznie tylko z dużą ostrożnością. Telitromicyny, jak i innych antybiotyków makrolidowych, nie należy stosować łącznie z alkaloidami sporyszu (ergotatnine, dihydroergotamine, bromocriptine) ze względu na możliwość wystąpienia nasilonego skurczu naczyń krwionośnych i niedokrwienia kończyn.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 raz na dobę 2 tabletki (800 mg).
brak danych
10 tabletek lub 14 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 400 mg telitromycyny.
Aby osiągnąć skuteczność leczenia, tak jak w przypadku wszystkich antybiotyków, konieczne jest stosowanie leku przez pełny okres zalecony przez lekarza.
Działania niepożądane
Brak kompletnej informacji o działaniach niepożądanych telitromycyny – jest to lek stosowany od niedawna. Główne powikłania terapii to nudności, biegunka, bóle i zawroty głowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ketek a alkohol

Ketek u osób starszych(65 lat i więcej)
Ketek dla dzieci(do 18 lat)
Ketek w ciąży
Ketek a karmienie piersią
Ketek a prowadzenie pojazdów
Ketek refundacja

Ketek cena i opakowania

Ketek Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania