Ketokonazol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat wykazuje działanie przeciwgrzybicze (hamuje syntezę ergosterolu, który jest niezbędny do budowy błony komórkowej grzy­ba). Działa na Candida spp., rodzaje Microsporum, Trichophyton, Epidermophyton.
Patrz FUNGORES.

Preparat stosuje się w leczeniu grzybic powierzch­niowych skóry, włosów i paznokci, w drożdżycach jamy ustnej, gardła, przełyku, dróg moczowych, w drożdżycy stóp, pochwy, w kryptokokowym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych. Patrz FUNGORES
Nadwrażliwość na lek i na flukonazol, klotrimazol, ekonazol, mikonazol, chlormidazol, dimazol, itrakonazol oraz choroby wątroby. Z dużą ostrożnością trzeba go podawać dzieciom. Nie należy łączyć z lekami antyalergicznymi: astemizolem i terfenadyną. Nie wolno w czasie leczenia pić alkoholu.
Skuteczność działania zmniejszają leki stosowane w leczeniu choroby wrzodowej: zobojętniające, cimetidyna, ranitidyna i omeprazol, a jeżeli są one stosowane, to powinny być podawane w dużych odstępach czasowych przed ketokonazolem. Lek nasila działanie doustnych leków przeciwzak­rzepowych i doustnych leków przeciwcukrzycowych. Zmienia działanie fenytoiny. Zwiększa częstość zaburzeń rytmu po lekach antyhistaminowych.
Według wskazań lekarza; lek można podawać łącznie z posiłkami. Aby uzyskać skuteczność leczenia, nie wolno skracać zaleconego czasu stosowania leku.
Cena od 10 do 20 zł
10 tabletek lub 20 tabletek, 1 tabletka zawiera 200 mg ketokonazolu.
Uwaga! W czasie leczenia należy kontrolować czynność wątroby.
Działania niepożądane
Do częstych działań niepożądanych należą: brak łaknienia, nudności, wymioty i biegunka. U kobiet mogą wystąpić zaburzenia miesiączkowania, a u mężczyzn zaburzenia potencji i powiększenie gruczołów sutkowych. Poważniejszymi objawami, które wymagają zgłoszenia się do lekarza, są: jasny kolor stolca, ciemny kolor moczu, żółte zabarwienie skóry i oczu, silne bóle brzucha, wysypki skórne i świąd.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ketokonazol a alkohol

Ketokonazol u osób starszych(65 lat i więcej)
Ketokonazol dla dzieci(do 18 lat)
Ketokonazol w ciąży
Ketokonazol a karmienie piersią
Ketokonazol a prowadzenie pojazdów
Ketokonazol a słońce i solarium ☼
Ketokonazol refundacja

Ketokonazol cena i opakowania

Ketokonazol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania