Ketonal żel

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje wytwarzanie związków, które prowadzą do powstania stanu zapalnego. Czytaj również Ketonal.

Miejscowo w przypadkach urazów i stanów zapalnych mięśni, stawów i tkanek okołostawowych, ścięgien (w tym zapalenie pochewek ścięgnistych), więzadeł.
Nie stosować na skórę uszkodzoną, zranienia, zmiany skórne oraz na błony śluzowe. W I i II trymestrze ciąży można stosować jedynie w zdecydowanej konieczności (kat. B). Leku nie wolno stosować w III trymestrze ciąży (kat. C).
Ketoprofen wykazuje interakcje z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (aspiryna, pyralgina, ibuprofen), substancjami rozrzedzającymi krew (warfaryna, klopidogrel, tiklopidyna, heparyna), adefowirem, anizyndionem, apiksabanem, leflunomidem, ardeparyną, teriflunomidem, szczepionką przeciwko botulinie (jad kiełbasiany), immunoglobulinami, emtrycytabiną, kabozantynibem, ramucirumabem, dezyrudyną, dabigatranem, apiksabanem, lopinawirem, nelfinawirem, difosforanem sodu, bisakodylem, takrolimusem, hisocyjaminą, metenaminą, lomitapidem, mipomersenem, leflunomidem, metotreksatem, ketorolakiem, omacetaksyną i innymi.
Żel rozsmarowuje się na skórze nad bolącym miejscem i łagodnie wmasowuje. Wcierać w bolące miejsca 2 razy na dobę po 3-5 cm żelu.
a) żel po 25 mg/g; 100 g w tubce – 29,55 zł (100%); b) żel po 25 mg/g; 50 g w tubce; 19,08 zł (100%).
50 mg/ml; 10 ampułek w opakowaniu po 2 ml.
UWAGI: podczas stosowania preparatu i dwa tygodnie po zakończeniu leczenia unikać ekspozycji na słońce (oraz solarium). Pojawienie się wyprysków skórnych po zastosowaniu żelu wymaga odstawienia leku.
Działania niepożądane
Niekiedy może wywoływać miejscowe zmiany uczuleniowe (rumień, świąd skóry) lub odczyn zapalny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ketonal a alkohol

Ketonal u osób starszych(65 lat i więcej)
Ketonal dla dzieci(do 18 lat)
Ketonal w ciąży
Ketonal a karmienie piersią
Ketonal a prowadzenie pojazdów
Ketonal a słońce i solarium ☼
Ketonal refundacja

Ketonal cena i opakowania

Ketonal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ketonal żel uzyskał ocenę 4.4 z 5 na podstawie 8 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.4/5 (8 opinie pacjentów)7 komentarzy Ketonal żel

 1. Marek Mach

  Bardzo dobry lek, szybko działa, Najbardziej wkurza mnie fakt, że kiedyś można było żel kupić w każdej aptece i nie było problemów.i jaki tu mamy problem,kiedyś używaliśmy Keto spray Forte pomagał,i komu to przeszkadza?

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. annie

  Bardzo dobry lek, szybko działa, w miarę przyjemny zapach, szybko wysycha ale przeraża mnie cena która jest zbyt duża. Najbardziej wkurza mnie fakt, że kiedyś można było żel kupić w każdej aptece i nie było problemów. Teraz nagle komuś w pustej łepetynie zaświtało że jednak nie że trzeba mieć receptę na ten lek. Bu.. a szkoda bo to jeden z żelów który pomaga mi na bóle w okolicach lędźwiowej kręgosłupa. I co teraz? Z powodu jednego głupiego żelu mam iść do lekarza i stać w kolejkach? Przesada. Już wolę iść na ostry dyżur i tam dostanę ketonal w zastrzyku i będzie spokój z korzonkami.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 35 letnim mężczyzną chorującym na ból głowy, zębów, stawów. Ketonal Lek dopiero zaczynam stosować, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 1 tabletek. Bardzo dobry i silny lek. Trzeba uważać z częstotliwością i ilością dawkowania bo wtedy szkodzi(jeżeli tabletka). Stosunek ceny do efektywności bardzo pozytywny. Jako KETONAL LEK też super sprawa na bolące mięśnie lub stawy. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Ketonal Lek w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 42 letnią kobietą chorującą na ból. Ketonal Lek brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 757 dni w dawce: 50 mg(miligram). Miewam silne bóle głowy więc stosuje ketonal jedyny lek który mi pomaga niestety powoduje u mnie dolegliwości żołądkowe. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Ketonal Lek w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 64 letnim mężczyzną chorującym na ból. Ketonal Lek brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 182 dni w dawce: 50 mg(miligram). Jak wstaje rano boli mnie kręgosłup i bez ketonalu nie mogę sie ruszać jest dobry. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ketonal Lek w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 44 letnią kobietą, którą interesuje leki przeciwbólowe. Ketonal Lek brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 50 mg(miligram). Ketonal przepisał mi dentysta po wyrwaniu zębów, rewelacyjnie działa, nie używałam nadmiernie bo słyszałam że moze powodować dolegliwości żołądkowe. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ketonal Lek w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania