Klacid Uno

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawiera klarytromycynę – antybiotyk makrolidowy, który przepisywany jest przez lekarzy do leczenia różnych infekcji bakteryjnych, między innymi zakażeń górnych dróg oddechowych, tkanek miękkich oraz zapaleń ucha środkowego; klarytromycyna działa bakteriobójczo poprzez blokowanie rozmnażania bakteryjnych rybosomów, czyli elementów drobnoustrojów potrzebnych do syntezy ich białek. Według WHO (ang. World Health Organisation) jest jednym z najważniejszych, niezbędnych do świadczenia podstawowej opieki medycznej leków. Klarytromycyna stanowi również alternatywę dla penicyliny w leczeniu anginy.

Zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, skóry oraz tkanek miękkich, ostre zapalenie ucha środkowego, angina.
Stosowanie klarytromycyny przeciwwskazane jest u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na ten lek, jak również inne antybiotyki z grupy makrolidów, zaburzeniami pracy wątroby i nerek, historią przedłużeń QT, arytmią serca lub torsade de pointes.
Klarytromycyna wykazuje interakcje z cizaprydem, pimozydem, ergotaminą, dihydroergotaminą, lekami obniżającymi stężenie cholesterolu we krwi (lowastatyna, symwastatyna), inhibitorami (ketokonazol, wyciągi z grejpfruta) i induktorami enzymów wątrobowych, astemizolem i terfenadyną.
Zazwyczaj należy przyjmować 500 mg klarytromycyny 1 raz na dobę. W ciężkich zakażeniach można – za zgodą lekarza – przyjmować 1 g leku na dobę. Leczenie trwa zazwyczaj 5-14, w zależności od stopnia ciężkości i rodzaju choroby.
a) 500 mg klarytromycyny, 5 tabletek – 38,66 zł; b) 500 mg klarytromycyny, 7 tabletek – 54,61 zł.
1 tabletka zawiera 500 mg klarytromycyny + substancje pomocnicze; 5 lub 7 tabletek w opakowaniu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Klacid a alkohol

Klacid u osób starszych(65 lat i więcej)
Klacid dla dzieci(do 18 lat)
Klacid w ciąży
Klacid a karmienie piersią
Klacid a prowadzenie pojazdów
Klacid a grejpfrut
Klacid refundacja

Klacid cena i opakowania

Klacid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Klacid Uno uzyskał ocenę 2.4 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.4/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Klacid Uno

 1. Anonim

  Jestem 37 letnim mężczyzną chorującym na zapalenie oskrzeli. Klacid Uno dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 500 mg(miligram). Stosowałem ten lek dwukrotnie. Teraz w zasadzie bez skutków ubocznych, ale poprzednio po zażyciu dwudniowa biegunka. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Klacid Uno w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. amelia

  Od pierwszego dnia stosowania leku wystąpił bardzo silny ból głowy, kołatanie serca, szumy w uszach narastające z każdym dniem. Po piątej dawce pojawił się ubytek słuchu.
  Jestem po badaniu laryngologicznym, zmian zapalnych w uszach brak, występuje niedosłuch.
  Z konsultacji z doradcą producenta (telefonicznej) i ulotki dołączonej do opakowania wynika, że powodowanie głuchoty po podaniu Klacidu Uno jest znane producentowi. Niestety nieznana jest przyczyna ani częstość występowania. Stąd skwapliwie notowane są wszelkie zgłoszenia dotyczące ubocznego działania leku. W ten sposób kosztem nieświadomych pacjentów firma Mylan zbiera bezpłatnie dane .
  Korzystając z podanego na ulotce numeru telefonu przekonana byłam, że uzyskam informację co mam z rozpoznanym niedosłuchem zrobić, jak leczyć. Niestety doradca nie potrafił mi pomóc. Rola konsultanta ogranicza się jedynie do zbierania danych i odesłania do lekarza pierwszego kontaktu jako osoby odpowiedzialnej (sic!) za zaistniałą sytuację.
  Rzecz jasna lekarz pierwszego kontaktu jest zupełnie bezradny. Niedosłuch wymaga opieki specjalisty.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Todi

  Lek bardzo silny. Dobrze trafiony jest bardzo skuteczny. Można dawki rozłożyć w czasie ale przyjęcie 2 x 500mg jako pierwszej dawki rozwala człowieka. No ale jak widać z obecną grypą inaczej nie da rady. Uwaga na odbyt bo jak ktoś będzie chciał sobie pier…ąć to narobi w łóżko. Dużo pić. Na przykry gorzki posmak dobre są owoce.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania