Klacid Uno

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek zawiera klarytromycynę – antybiotyk makrolidowy, który przepisywany jest przez lekarzy do leczenia różnych infekcji bakteryjnych, między innymi zakażeń górnych dróg oddechowych, tkanek miękkich oraz zapaleń ucha środkowego; klarytromycyna działa bakteriobójczo poprzez blokowanie rozmnażania bakteryjnych rybosomów, czyli elementów drobnoustrojów potrzebnych do syntezy ich białek. Według WHO (ang. World Health Organisation) jest jednym z najważniejszych, niezbędnych do świadczenia podstawowej opieki medycznej leków. Klarytromycyna stanowi również alternatywę dla penicyliny w leczeniu anginy.

Zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, skóry oraz tkanek miękkich, ostre zapalenie ucha środkowego, angina.
Stosowanie klarytromycyny przeciwwskazane jest u osób ze stwierdzoną nadwrażliwością na ten lek, jak również inne antybiotyki z grupy makrolidów, zaburzeniami pracy wątroby i nerek, historią przedłużeń QT, arytmią serca lub torsade de pointes.
Klarytromycyna wykazuje interakcje z cizaprydem, pimozydem, ergotaminą, dihydroergotaminą, lekami obniżającymi stężenie cholesterolu we krwi (lowastatyna, symwastatyna), inhibitorami (ketokonazol, wyciągi z grejpfruta) i induktorami enzymów wątrobowych, astemizolem i terfenadyną.
Zazwyczaj należy przyjmować 500 mg klarytromycyny 1 raz na dobę. W ciężkich zakażeniach można – za zgodą lekarza – przyjmować 1 g leku na dobę. Leczenie trwa zazwyczaj 5-14, w zależności od stopnia ciężkości i rodzaju choroby.
a) 500 mg klarytromycyny, 5 tabletek – 38,66 zł; b) 500 mg klarytromycyny, 7 tabletek – 54,61 zł.
1 tabletka zawiera 500 mg klarytromycyny + substancje pomocnicze; 5 lub 7 tabletek w opakowaniu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Klacid a alkohol

Klacid u osób starszych(65 lat i więcej)
Klacid dla dzieci(do 18 lat)
Klacid w ciąży
Klacid a karmienie piersią
Klacid a prowadzenie pojazdów
Klacid a grejpfrut
Klacid refundacja

Klacid cena i opakowania

Klacid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Klacid Uno uzyskał ocenę 2.8 z 5 na podstawie 5 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.8/5 (5 opinie pacjentów)5 komentarzy Klacid Uno

 1. Radek

  Witam, po trzeciej dawce wymieklem. Niesamowity ból głowy trwający cały czas, ogólne osłabienie, brak siły, no i najważniejsze – cały czas słysze szum w lewym uchu. Musiałem odstawić bo ból głowy był nie do zniesienia i nie ustępował nawet po ibuprofenie 400 mg (gdzie 200mg zawszę działało). Może i dobry, ale nie dla mnie.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Klacid

  500 klacid uno zaczęłam brać 3 dni temu diagnoza zapalenie oskrzeli
  Gorączki przyznam że nie było
  Zarazilam się od syna kaszel słabo się wykrztusza nos zakochany ani w lewo ani w prawo trochę lepiej ale nadal czuje bol w klatce piersiowej takie jakby rozbieranie okropny po nocy niesmak i uczucie podczas snu drętwienie języka
  U syna 5 dzien antybiotyku klacid zawiesina 250ml nadal kaszel gorączka ustala po 2 dawce ( bo 7dni trwała taka po 38.3 ibufen i czopki nie dawały rady jeszcze tak nie miałam z dzieckiem by tak długo się utrzymywała ) ogólne samopoczucie lepiej do tego inhalacje z berodualu i soli i proszki w styropianowe i coś zrobionego do nosa
  Wydzielina bielsza z nosa
  A.K.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Todi

  Lek bardzo silny. Dobrze trafiony jest bardzo skuteczny. Można dawki rozłożyć w czasie ale przyjęcie 2 x 500mg jako pierwszej dawki rozwala człowieka. No ale jak widać z obecną grypą inaczej nie da rady. Uwaga na odbyt bo jak ktoś będzie chciał sobie pier…ąć to narobi w łóżko. Dużo pić. Na przykry gorzki posmak dobre są owoce.

  Odpowiedz
 4. amelia

  Od pierwszego dnia stosowania leku wystąpił bardzo silny ból głowy, kołatanie serca, szumy w uszach narastające z każdym dniem. Po piątej dawce pojawił się ubytek słuchu.
  Jestem po badaniu laryngologicznym, zmian zapalnych w uszach brak, występuje niedosłuch.
  Z konsultacji z doradcą producenta (telefonicznej) i ulotki dołączonej do opakowania wynika, że powodowanie głuchoty po podaniu Klacidu Uno jest znane producentowi. Niestety nieznana jest przyczyna ani częstość występowania. Stąd skwapliwie notowane są wszelkie zgłoszenia dotyczące ubocznego działania leku. W ten sposób kosztem nieświadomych pacjentów firma Mylan zbiera bezpłatnie dane .
  Korzystając z podanego na ulotce numeru telefonu przekonana byłam, że uzyskam informację co mam z rozpoznanym niedosłuchem zrobić, jak leczyć. Niestety doradca nie potrafił mi pomóc. Rola konsultanta ogranicza się jedynie do zbierania danych i odesłania do lekarza pierwszego kontaktu jako osoby odpowiedzialnej (sic!) za zaistniałą sytuację.
  Rzecz jasna lekarz pierwszego kontaktu jest zupełnie bezradny. Niedosłuch wymaga opieki specjalisty.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 37 letnim mężczyzną chorującym na zapalenie oskrzeli. Klacid Uno dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 500 mg(miligram). Stosowałem ten lek dwukrotnie. Teraz w zasadzie bez skutków ubocznych, ale poprzednio po zażyciu dwudniowa biegunka. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Klacid Uno w mojej opinii jest trudny w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania