Klimaktobon

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

W skład suplementu wchodzi wyciąg z pluskwicy groniastej i szyszki chmielu. Są to znane substancje roślinne wspomagające łagodzenie stanów po- i okołomenopauzalnych.
Menopauza, czyli ostatnie regularne krwawienie cyklu miesiączkowego i okres okołomenopauzalny jest czasem, w którym zmienia się gospodarka hormonalna kobiet. Dochodzi do znacznego spadku wytwarzania hormonów płciowych, kobieta tracie możliwość zajścia w ciąże, a do tego objawy towarzyszące temu okresowi są dla niej dość uciążliwe. Często pojawiają się zaburzenia snu, nastroje depresyjne, uderzenia gorąca, bóle głowy, zmiany zanikowe w obrębie narządów rodnych, a także osteoporoza. Aby łagodzić te objawy zaleca się przyjmowanie łagodnie działających i bezpiecznych w stosowaniu fitoestrogenów roślinnych. Jedną z roślin bogatych w te substancje jest pluskwica groniasta.
Zawarte w pluskwicy glikozydy triterpenowe (m.in. akteina) przechodzą do mózgu, tam łączą się z odpowiednimi receptorami podwzgórza i hamują wydzielanie hormonu luteinizującego (LH) odpowiedzialnego za uciążliwe objawy okresu menopauzy. Hamują także rozwój osteoporozy nie zaburzając przy tym funkcji innych narządów (nie wpływają na procesy rozrostowe endometrium macicy, co często czynią leki syntetyczne). Wyciąg z pluskwicy bogate w tak zwane „miękkie estrogeny” są znacznie bezpieczniejsze od syntetycznych środków hormonalnych, dlatego zaleca się rozpoczynanie kuracji właśnie od nich. W większej dawce pluskwicę znajdziemy m.in. w leku Remifemin, który posiada szereg badań potwierdzających jego skuteczność i chwalonego wśród pacjentek.
Drugim składnikiem są sproszkowane szyszki chmielu. Zawarte flawonoidy mają charakter fitoestogenów. Dlatego też spożywanie piwa jest bardziej wskazane dla kobiet, szczególnie tych w okresie przekwitania. U mężczyzn fitoestrogeny powodują osłabienie funkcji płciowych o otłuszczenie typu kobiecego (brzuszne). Sproszkowane szyszki są zatem źródłem roślinnych estrogenów, które uzupełniają niedobór produkowanych estrogenów w organizmie.
Podsumowując, Klimaktobon łagodzi objawy menopauzy poprzez zwiększenie stężenia etsrogenów w organizmie kobiecym i regulację zaburzonej gospodarki hormonalnej. Pamiętajmy, że produkt jest tylko suplementem diety, w przypadku poważniejszych objawów należy skonsuktować się z lekarzem i sięgnąć po lek, czy to roślinny, czy syntetyczny.

Wspomagająco w okresie okołomenopauzalnym i w czasie miesiączkowania.
Uczulenie lub nadwrażliwość na pluskwicę groniastą, chmiel lub substancje pomocnicze suplementu.
Przebyty lub trwający nowotwór o podłożu hormonalnym, krwawienia z dróg rodnych o nieznanej przyczynie.
Suplement może nasilać działanie leków uspokajających i obniżających ciśnienie.
Zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki 2x dziennie lub 2 kapsułki bezpośrednio przed snem.
brak danych
1 kapsułka zawiera:
ekstrakt z kłącza pluskwicy groniastej: 7 mg
sproszkowane szyszki chmielu: 122 mg
Działania niepożądane
Przy znacznym przekroczeniu zalecanego dawkowania mogą pojawić się zawroty i bóle głowy, nudności, zaburzenia żołądkowe.

Klimaktobon a alkohol

Klimaktobon u osób starszych(65 lat i więcej)
Klimaktobon dla dzieci(do 18 lat)
Klimaktobon w ciąży
Klimaktobon a karmienie piersią
Klimaktobon a prowadzenie pojazdów
Klimaktobon refundacja

Klimaktobon cena i opakowania

Klimaktobon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania