Krople nasercowe Hasco

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Krople nasercowe firmy Hasco to preparat leczniczy stosowany w celu normalizacji i wzmocnienia pracy serca. Lek jest tradycyjnym produktem leczniczym, zawierającym składniki roślinne w postaci nalewek. Lek roślinny zawiera ziele konwalii, kwiatostan głogu oraz kozłka. Konwalia majowa wykazuje działanie nasercowe, poprzez nasilenie siły skurczu mięśnia sercowego, nieznaczne zmniejszenie częstość skurczów serca; stosowana jest w początkowych stadiach niewydolności serca. Głóg (najczęściej jednoszyjkowy i dwuszyjkowy) to roślina lecznicza o działaniu rozkurczającym na naczynia wieńcowe, co zwiększa dopływ krwi do serca i zmniejsza duszność; również zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego i w małym stopniu zmniejsza jego częstość. Natomiast kozłek lekarski(inaczej waleriana) działa uspokajająco i nasennie przez łagodzenie napięcia nerwowego. Buteleczka kropli zawiera 35 gram.

Krople o tradycyjnym zastosowaniu, w celu wspomagania pracy mięśnia sercowego, działają uspokajająco i tonizująco na serce.
Nadwrażliwość na składniki leku(substancje czynne bądź pomocnicze). Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
brak danych
Osoby dorosłe i dzieci powyżej 12 roku życia od 20 do 40 kropli od dwóch do trzech razy na dobę. Nie przekraczać jednorazowo 82 kropli(3,0g=3,3ml) i na dobę 270 kropli(10,0g=18,9ml).
Około 3 zł.
Jeden mililitr kropli zawiera: nalewkę z ziela konwalii(Convallariae Tinctura titrata) DER 1:7-9, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% v/v 458 mg(co odpowiada 50 g nalewki w 100 g kropel), nalewka z kwiatostanu głogu(Crataegi Tinctura) DER 1:2,4-5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 60%v/v 229 mg(co odpowiada 25 g nalewki w 100 g kropli), nalewka kozłkowa(Valerianae Tinctura) DER 1:4,5-5, rozpuszczalnik ekstrakcyjny etanol 70% v/v 229 mg(co odpowiada 25 g nalewki 100 g kropli).
25 kropli leku odpowiada objętości około 1 ml płynu i masie 0,92 g kropli.
Produkt leczniczy przechowywać w temperaturze poniżej 25 stopni i w zacienionym miejscu.
Działanie tradycyjnego preparatu roślinnego oparte jest wyłącznie na długotrwałym stosowaniu oraz doświadczeniu.
Produkt leczniczy zawiera 61%-67%(v/v) etanolu.
Działania niepożądane
Nie stwierdzono działań niepożądanych leku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Krople a alkohol

Krople u osób starszych(65 lat i więcej)
Krople dla dzieci(do 18 lat)
Krople w ciąży
Krople a karmienie piersią
Krople a prowadzenie pojazdów
Krople refundacja

Krople cena i opakowania

Krople Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania