Lakcid

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Lakcid bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Bakterie Lactobacillus są przyjazne człowiekowi. Kolonizują przewód pokarmowy, nie dopuszczając do zakażeń innymi bakteriami lub grzybami. Są oporne na działanie wielu antybiotyków. Preparat ma zapobiegać zmianom flory bakteryjnej przewodu pokarmowego występują­cym pod wpływem leczenia antybiotykami, przywracać prawidłowy skład flory bakteryjnej jelit i pomagać w jego utrzymaniu. Lek może być stosowany w przypadku długotrwałej antybiotykoterapii, biegunek pochodzenia bakteryjnego, stanów nadmiernej fermentacji jelitowej, ma chronić przed grzybicami i drożdżycami przewodu pokarmowego. Skuteczność kliniczna preparatu jest wątpliwa i nigdy nie została udowodniona.

Długotrwałe leczenie antybiotykami, zwłaszcza o szerokim spektrum działania, biegunki wywołane przez bakterie,grzybice i drożdżyce przewodu pokarmowego.
nie znaleziono
nie znaleziono
Wyłącznie doustnie; proszek w ampułce należy rozpuścić w niewielkiej ilości wody lub mleka. LAKCID: leczniczo: dorośli: 3-4 razy na dobę po 2 ampułki;       dzieci’. 3-4 razy na dobę po 1 ampułce; zapobiegawczo: dorośli: 3-4 razy na dobę po 1 ampułce; dzieci: 2 razy na dobę po 1 ampułce; LAKCID FORTE: leczniczo: dorośli: 2 razy na dobę po 1 fiolce; dzieci: raz na dobę po 1 fiolce; zapobiegawczo: dorośli: 1-2 razy na dobę po 1 fiolce; dzieci: raz na dobę po 1 fiolce.
cena od 5 do 10 zł
10 amp. lub 50 amp. z suchą substancją, 1 amp. zawiera zawiesina co najmniej 100 milionów żywych pałeczek kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus; 5 lub 10 fiolek, 1 fiolka zawiera zawiesina co najmniej 100 milionów żywych pałeczek kwasu mlekowego.
Zawartość ampułki należy rozpuścić w łyżeczce (2-3 ml) przegotowanej, ostudzonej wody lub innego płynu i wypić. Zawartość ampułki lub fiolki przeznaczona jest do jednorazowego użycia. Po otwarciu nie powinno się jej przechowywać.
Działania niepożądane
Sporadycznie może powodować odbijania, wzdęcia i wymioty.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lakcid a alkohol

Lakcid u osób starszych(65 lat i więcej)
Lakcid dla dzieci(do 18 lat)
Lakcid w ciąży
Lakcid a karmienie piersią
Lakcid a prowadzenie pojazdów
Lakcid refundacja

Lakcid cena i opakowania

Lakcid Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.



Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania