Lansolek kapsułki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek, który dzięki swym właściwościom zatrzymuje wydzielanie kwasu solnego poprzez zatrzymywanie czynności H+/K+-ATP-azy. Dokładny mechanizm działania zależny jest od wielkości przyjmowanej dawki i w konsekwencji powoduje zatrzymanie wydzielania podstawowego oraz stymulowanego.


Choroba wrzodowa dwunastnicy i żołądka, refluksowe zapalenie przełyku, zespół Zollingera-Ellisona. W skojarzeniu z antybiotykami w eradykacji Helicobacter pylori (w leczeniu zakażeń Helicobacter pylori – bakterii, która odpowiedzialna jest za rozwój choroby wrzodowej żołądka).
nie znaleziono
nie znaleziono
Przyjmować w jednorazowej dawce przed posiłkami rano, dawki przekraczające 60 mg na dobę należy dzielić na 2 równe porcje, np. 2 razy na dobę po 30 mg rano i wieczorem. Dorośli: czynna choroba wrzodowa żołądka: raz na dobę po 30 mg przez 4-8 tygodni; czynna choroba wrzodowa dwunastnicy: raz na dobę po 30 mg przez 2-4 tygodnie; refluksowe zapalenie przełyku: 1-2 razy na dobę po 30 mg przez 4-8 tygodni, maksymalnie 16tygodni; zespół Zollingera i Ellisona: ściśle indywidualne; na dobę po 60 mg; w zakażeniu H.pylori: indywidualne schematy leczenia, w skojarzeniu z dwoma antybiotykami.

UWAGI: Jeżeli pacjent nie może połykać kapsułek w całości, może przyjmować ich zawartość rozpuszczoną w niewielkiej ilości soku jabłkowego (roztwór należy zażyć natychmiast po przygotowaniu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lansolek a alkohol

Lansolek u osób starszych(65 lat i więcej)
Lansolek dla dzieci(do 18 lat)
Lansolek w ciąży
Lansolek a karmienie piersią
Lansolek a prowadzenie pojazdów
Lansolek refundacja

Lansolek cena i opakowania

Lansolek Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cena
Skuteczność
Czas działania