Lantus

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Lantus jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat insuliny glarginowej, która jest analogiem insuliny ludzkiej, nieznacznie różniącym się od insuliny ludzkiej (dodanie dwóch arginin na jednym z końców łańcucha B insuliny i zamiana jednego aminokwasu w łańcuchu A insuliny -> obecność w pozycji A21 glicyny zamiast kwasu asparaginowego). Dzięki tej modyfikacji uzyskano insulinę długo działającą o stosunkowo wyrównanym stężeniu we krwi w ciągu doby. Uzyskuje się ją metodami inżynierii genetycznej. Analog insuliny ludzkiej o przedłużonym okresie działania; początek działania po 1,5-2 godzinach, bez wyraźnego szczytu działania (równomierne działanie w ciągu całej doby), które utrzymuje się przez około 24 godziny.

brak danych
Dotychczas brak doświadczeń ze stosowaniem leku u kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Nie stosowany u dzieci poniżej 6. roku życia.
brak danych
brak danych
cena powyżej 200 zł.
1 fiol. po 5 ml lub 10 ml, 5 fiol. po 5 ml, 1 fiol. zawiera 100 jm./ml insuliny glarginowej; 5 wkładów do wstrzykiwacza po 3 ml, 1 ml zawiera 100 jm. insuliny glarginowej.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lantus a alkohol

Lantus u osób starszych(65 lat i więcej)
Lantus dla dzieci(do 18 lat)
Lantus w ciąży
Lantus a karmienie piersią
Lantus a prowadzenie pojazdów
Lantus refundacja

Lantus cena i opakowania

Lantus Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania