Laticort

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Laticort jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Stosunkowo słabe miejscowe przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwświądowe – lek z grupy syntetycznych glikokortykosteroidów (identyczny z naturalnym hormonem wydzielanym przez korę nadnerczy człowieka).

Ostre stany zapalne skóry pochodzenia uczuleniowego (atopowe zapalenie skóry); rumień wielopostaciowy, stany po ukąszeniu owadów; skórne odczyny polekowe; łojotokowe zapalenie skóry; oparzenia skóry I i II stopnia; niektóre postacie łuszczycy. Kontynuacja leczenia zapalnych i alergicznych schorzeń skóry uprzednio leczonych z widoczną poprawą silniej działającymi glikokortykosteroidami.
Bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe (m.in. ospa wietrzna; półpasiec) zakażenia skóry; gruźlica skóry; trądzik różowaty, trądzik pospolity; zapalenia skóry wokół ust; zmiany nowotworowe skóry; wyprysk pieluszkowy.
nie znaleziono
Krem: początkowo smarować 1-3 razy na dobę; po uzyskaniu poprawy 1 raz na dobę lub 2-3 razyw tygodniu; długość leczenia nie powinna przekraczać 14-21 dni. Maksymalna dawka tygodniowa: 30-60 g preparatu. Maść: kontynuacja uprzedniego leczenia kremem lub lotionem w podobnej dawce.
cena do 5 zł
15 g 0,1% kremu z hydrokortyzonem; 15 g lub 30 g maści z hydrokortyzonem,; 20 ml 0,1% mleczka z hydrokortyzonem.
UWAGI: w przypadku długotrwałego stosowania hydrokortyzonu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza u dzieci, nie można wykluczyć pojawienia się działań niepożądanych występujących przy podawaniu leków z grupy glikokortykosteroidów, aczkolwiek prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest bardzo niewiellde w porównaniu z glikokortykosteroidami o silnym i bardzo silnym działaniu – patrz CLOBEDERM.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Laticort a alkohol

Laticort u osób starszych(65 lat i więcej)
Laticort dla dzieci(do 18 lat)
Laticort w ciąży
Laticort a karmienie piersią
Laticort a prowadzenie pojazdów
Laticort refundacja

Laticort cena i opakowania

Laticort Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Laticort uzyskał ocenę 4.4 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.4/5 (4 opinie pacjentów)3 komentarze Laticort

 1. Anonim

  Jestem 26 letnią kobietą chorującą na uczulenia. Laticort 0,1% (maść) brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 15 gr(gram). Jak dostałam uczulenia ns proszek to Latricot sobie bardzo sprawnie z tym poradził. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Laticort 0,1% (maść) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 38 letnią kobietą chorującą na luszczyca. Laticort 0,1% (maść) brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 15 gr(gram). Skutki uboczne oceniam na minimalne. Laticort 0,1% (maść) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 42 letnim mężczyzną chorującym na luszczyca. Laticort 0,1% (maść) brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 15 gr(gram). Stosuję na łokcie i kolana, bardzo fajnie schodzi łuska. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Laticort 0,1% (maść) w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania