Latopic

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Otrivin Allergy aerozol
Alantan Plus

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Latopic bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Latopic to preparat przeznaczony do postępowania dietetycznego w przypadku występowania u pacjenta alergii pokarmowej i w atopowym zapaleniu skóry. Badania wykazały, że u tych osób dochodzi do rozluźnienia bariery jelitowej, co może zwiększać przepuszczalność dla antygenów. Zawarte w preparacie bakterie, przyczyniają się do zwiększenia szczelności bariery jelitowej. Dodatkowo zwiększa się wydzielanie śluzu co wpływa na utrzymanie korzystnej równowagi mikrobiologicznej i immunologicznej organizmu. Co za tym idzie, stosowanie preparatu korzystnie wpływa na przebieg atopowego zapalenia skóry

Zaleca się stosowanie preparatu w postępowaniu dietetycznym w alergii pokarmowej i atopowym zapaleniu skóry.  
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie stwierdzono.
Jedna saszetka raz dziennie rozpuszczona w niewielkiej ilości letniego płynu.
Od 18 do 40zł.
Jedna saszetka zawiera miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego: 50% Lactobacillus paracasei ŁOCK 0919, 25% Lactobacillus casei ŁOCK 0908 oraz 25% Lactobacillus casei ŁOCK 0900. 
Stosowanie preparatu u niemowląt ze znacznym obniżeniem odporności wymaga kontroli lekarza.  

Latopic a alkohol

Latopic u osób starszych(65 lat i więcej)
Latopic dla dzieci(do 18 lat)
Latopic w ciąży
Latopic a karmienie piersią
Latopic a prowadzenie pojazdów
Latopic refundacja

Latopic cena i opakowania

Latopic Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Latopic uzyskał ocenę 4.5 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.5/5 (3 opinie pacjentów)4 komentarze Latopic

 1. Basia

  Podawanie probiotyku latopic zaczełam kiedy nie skutkowało już nic, nie mogliśmy opanowac alergii oraz skórnych wykwitów i podrażnień, w dodatku była już późna jesień, co dodatkowo wpływa na zaostrzenie zmian skórnych. Maści sterydowe działały tylko w momencie stosowania i tydzień po ale ile można dziecko torpedowac sterydami. Żadne emolienty, zaostrzona dieta, ani inne metody nie skutkowały a skóra była w fatalnym stanie. Probiotyk stosowałam bez przekonania ale po troche ponad 2 m-cach stosowania efekt był doskonały, cofneły sie zmiany skórne, skóra na plecach wyglądała na nawilżona i zdrową, dziecko lepiej tolerowało nawet małe ilości „zakazanych” produktów, znacznie żadziej sięgaliśmy po masci sterydowe.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. agnieszka

  witam,podawałam latopic córce w czasie kolek i podejrzenia alergii na mleko krowie. Jedną saszetkę dziennie przez 3 m-ce. Uważam że działanie probiotyków może wspomóc leczenie alergii.Mam pytanie do bardziej doświadczonych mam-czy taką 3 m-ną kurację powinnam powtórzyć, teraz córka skończył pół roku???

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. tatiana

  (usunięto z powodu łamania prawa)

  Proszę zapoznać się z art. 52 ust. 1 Prawo farmaceutyczne

  Odpowiedz
 4. tatiana

  super srodek na alergie! stosowalam go u mojej malej coreczki przez okolo 3 miesiace, juz w trakcie kuracji objawy alerii takie jak zaczerwieniona, sucha skóra i polakierowane policzki znacznie sie zmniejszyły, a po kuracji minela alergia na wiele produktow:)) swietny srodek, bo nie ma zadnych skutków ubocznych, jak to zwykle bywa przy leczeniu alergii… cena tez nie jest wygorowana!
  Czy jest coś co nie stosowała Pani od firmy BIOMED? Komentarz nosi znamiona kryptoreklamy: niezgodny nick, podobna pula IP.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cena
Skuteczność
Czas działania