Leki na chorobę Parkinsona i epilepsję

Epitoram

Epitoram jest lekiem stosowanym u osób z padaczką oraz silnymi bólami migrenowymi.

Permax

Lek należący do grupy pochodnych alkaloidów sporyszu, stosowany w chorobie Parkinsona w monoterapii lub w połączeniu z preparatami lewodopy (np. Madopar, Nakom, Poldopa).

Epiramat

Lek przeciwdrgawkowy nowej generacji stosowany jako lek wspomagający w leczeniu różnych postaci padaczki u dorosłych i dzieci od 2 rż.

ApoRopin

Preparat stosowany jest w leczeniu choroby Parkinsona, powoduje stymulację receptorów dopaminergicznych i zmniejszanie niedoboru dopaminy.

Madopar HBS

Preparat złożony (połączenie lewodopy i benserazydu, który zapobiega rozkładowi lewodopy) o działaniu przeciwparkinsonowskim.

Symleptic

Lek o działaniu przeciwdrgawkowym, hamującym nieprawidłowe wyładowania w mózgu. Stosowany jest w leczeniu napadów padaczki.

Trobalt

Lek zawierający substancję czynną – retygabinę. Ma działanie przeciwpadaczkowe. Mechanizm działania ukierunkowany jest głównie na kanały potasowe w neuronach.

Vimpat

Lek zawierający substancję czynną – lakozamid. Działanie przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowo.

Dipromal

Jest to lek przeciwdrgawkowy, stosowany w przewlekłym leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych.

Parsonil

Lek zawierający substancję czynną – ropinirol, należącą do grupy nieergolinowych agonistów receptorów dopaminowych. Syntetyczna pochodna alkaloidów sporyszu. 

Rivotril tabletki

Jest to lek należący do grupy pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i silnym przeciwdrgawkowym. Działa też słabiej uspokajająco i nasennie oraz zwiotczająco na mięśnie. Stosowany jest w leczeniu padaczki u dzieci i dorosłych, nerwicy lękowej i innych chorób.

Absenor

Absenor należy do grupy leków przeciwpadaczkowych. Stosowany jest w leczeniu postaci padaczki takich jak: typowe i nietypowe napady nieświadomości (petit mal), napady miokloniczne, napady toniczno-kloniczne (grand mal) oraz mieszane postaci napadów toniczno-klonicznych i napadów nieświadomości.

Karbagen

Jest to trójpierścieniowy lek przeciwdepresyjny, stosowany w stanach depresyjnych z niepokojem lub pobudzeniem różnego pocho­dzenia, w stanach depresyjnych w przebiegu schizofrenii, w nerwicach narządowych.

Viregyt K

Lek o działaniu wirusostatycznym. Działa również w parkinsonizmie – na poziomie prążkowia ułatwia uwalnianie dopaminy, zmniejszając objawy jej niedoboru w chorobie Parkinsona.

Stalevo tabletki

Skojarzone działanie składników: złożony lek zmniejszający nasilenie objawów choroby Parkinsona, przy czym lewodopa jest lekiem właściwym, natomiast benserazyd i entokapon poprawiają przenikanie lewodopy do mózgu, wydłużają jej działanie lecznicze i zmniejszają działania niepożądane lewodopy. Patrz DUODOPA oraz TASMAR.